Фанови на Super Mario Bros направиле Remake на играта со Chris Pratt

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Еден доживотен обожавател на Nintendo одлучил да направи реалистичен римејк на Super Mario Bros и објави трејлер во стил на филм на YouTube за да го си ги документира ажурирањата и тоа он што го работи. YouTube-рот, кој ги постави видеата на каналот Re-Imagined Games, почна да работи на римејкот пред повеќе од два месеци. За да ја создаде играта, морал да го научи Unreal Engine 5 со нула искуство во развојот на видео игри! Е тоа се вика легенда и фанатик на Гејминг, посебно на Nintendo!

Re-Imagined Games постави филмски трејлер за римејкот и некои снимки од игра на почетокот на оваа недела, кои ќе ги најдете подоле:

Super Mario Remake trailer.

Super Mario Remake – first look at gameplay.

Лицето зад Re-Imagined Games е професионален дигитален уметник и дефинитивно направил брилијантна работа за да го направат Chris Pratt како Mario да изгледа реално. Но, самиот трејлер е исто така одлично направен, комплетиран со сценарио во стилот на Honest Trailers и глас кој звучи сомнително како Jon Baily од Honest Trailers.

Речиси сè во оваа игра е направено од нула, вклучувајќи го и 3D моделот на Chris Pratt, сопствени средства со тврд изглед на „реализмот“, како и прилагоден модел на карактери и анимации за движењата на Pratt. Повеќе детали за нивниот процес на учење може да најдете во ова видео од јули.

Remaking Super Mario Bros, starring Chris Pratt!

Нивното следно ажурирање ќе го вклучи Jack Black како Bowser, а потоа се планира и Charlie Day како Luigi што може да се игра. Се надеваме дека ќе продолжат да се забавуваат додека учат и додаваат повеќе во играта, бидејќи тој факт навистина доаѓа до израз кога ги гледате нивните видеа и ја гледате прогресијата на играта.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.