Поп-култура Филм

Човек од Флорида го гледал Spider-Man: No Way Home 292 пати – Нов светски рекорд

Еден човек од Флорида си го врати својот светскиот рекорд откако го гледаше „Spider-Man: No Way Home“ 292 пати. Рамиро Аланис претходно го

Прочитај повеќе
Рецензии Филм

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore – Љубовта не познава граници

“Франшизата ја најде својата магија” Сите сме свесни каков огромен бум направија филмовите и книгите каде што се појавува едно детенце што се

Прочитај повеќе
PlayStation

Hideo Kojima конечно го даде одговорот за купување од страна на PlayStation

Hideo Kojima конечно го даде одговорот за големото прашање, и дознавме дека негираше дека неговото студио е купено од PlayStation по интензивните шпекулации.

Прочитај повеќе
PC

Играч ја поминал цела Dark Souls 3 без да направи чекор

Многу од игрите на FromSoftware се казниви. Тие бараат смиреност, трпение и брзи рефлекси, бидејќи секој погрешен потег или панично дејство може –

Прочитај повеќе
Технологија

Купил NFT за $2 милиона, сака да го продаде за $48 милиони, му нудат само $3600

Sina Estavi е „крипто-претприемач“, кој минатата година купил дигитален токен што го претставува првиот твит на основачот на Твитер Џек Дорси. Тој плати

Прочитај повеќе
PlayStation Xbox

CD Project Red ја одложија New-Gen верзијата на Witcher 3

CD Project Red објави дека ќе ги одложи верзиите на PlayStation 5 и Xbox Series X/S на The Witcher 3: Wild Hunt бидејќи

Прочитај повеќе
Новости

Quakecon 2022 ќе биде онлајн настан, повторно

Пандемијата СОВИД-19 веќе неколку години предизвика хаос на настани кои се одржуваат лично. Иако бројот на заразени генерално опадна во последниве месеци, многу

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Takashi Doscher ќе биде режисер на филм адаптацијата на Ghost of Tsushima

Претстојниот филм Ghost of Tsushima ќе има сценарио напишано од Takashi Doscher и ќе биде во улога на режисер, пишува Deadline. Филмот „Ghost

Прочитај повеќе
Технологија

Половина од Top 100 игрите на Steam работат на Steam Deck

Преносливите компјутерски игри навистина доаѓаат во прв план во 2022 година. Се најавуваат нови гејмерски лаптопи и мобилни чипови, а секако тоа е

Прочитај повеќе
Новости

Sony инвестира $1 милијарда во Epic Games за градење на Metaverse

Epic Game објави дека добила инвестиција од 2 милијарди долари во развојот на метаверс, од кои половина доаѓа од Sony. Производителот на PlayStation,

Прочитај повеќе