Протече многу гејмплеј од Call of Duty: Future Warfare

Официјално добиваме премногу информации поврзани со една од Call of Duty игрите кои беа целосно исфрлени од работа. Информациите што ги добивме се преголеми бидејќи се работи за името на играта, и протече голем број на гејмплеј делови од самата игра. Буквално од никаде на Твитер денесе неколку минутен гејмплеј од следната Call of Duty на Neversoft која ќе го носи името ‘Future Warfare’.

За тие што не се запозени пред многу години во далечната 2011 година, една од Call of Duty игрите кои што не искочи никогаш беше позната само како ‘NX1’ и требаше да биде некоја војна во иднината, премногу Sci-Fi елементи. Денес од таа игра, буквално од никаде, на Твитер се појави неколку минутно видео каде што гледаме гејмплеј направен таа година.

Во видеото кое што излезе денес може да видиме некоја борба која што се случува на месечината. Дополнително од тоа што гледаме, изгледа дека Future Warfare требала да биде микс на футуристички “boots-on-the-ground” комбат.

Многу Футуризам

Neversoft е компанија оформена во 1994 година, и после две декади, целото студио се префли да работи во Infinity Warfare од страна на Activision. Нормално студиото не е нешто што не е премногу значајно за гејмерите, се работи за луѓето кои што ги креираа фамозните Tony Hawk’s Pro Skater игри, и серијалот на Guitar Hero.

Студиото требаше да стане дел од COD франшизата и да биде рамо до рамо со сите јаки студија кои што изработуваат COD наслови денес. Тој наслов што требале они да го направат ќе го носел името ‘Future Warfare’.

Еден од главните девелопери го изјасни своето мислење на видеото, се работи за девелоперот – Брајан Брајт, каде што објасни дека Future Warfare и видеото биле направени само за студиото да може да го теситра енџинот.

Се дополни со коментар дека Future Warfare требало да биде насловот кој што ќе го сменел Ghost серијалот, и дека студиото ќе направеле околу 2-3 нслови со кампањи и мултиплеер системи.

И во последниот коментар од него добивме и наслови кои би биле мапите во играта за мултиплеер:

  • Legacy Afghan
  • Legacy Crash
  • Legacy Terminal
  • Bin Laden’s Compound
  • Gladiator Assault
  • Merc Mode Map
  • BENK

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Штотуку беше објавено дека Саудиска Арабија ќе стане земјата каде што ќе се прават Олимписките Игри во Е-Спорт од 2025 година. Ова значајно откритие доаѓа по 12-годишниот договор потпишан меѓу IOC и Саудиската федерација за Е-Спорти. Во моментов, Светското првенство за е-спорт се одржува во Ријад, но Олимписките игри за еспорти ќе бидат нешто сосема друго.

Ова е резултат на соработката меѓу Томас Бах, претседателот на IOC, и HRH Prince Abdulaziz, министер за спорт во Саудиска Арабија.

Пишување историја

IOC имаа идеја за воведување на е-спорт на Олимписките игри, но зошто да го направите тоа кога можете да создадете сосема нов настан фокусиран на уникатната, дигитална индустрија?

Во изјавата за LinkedIn, Ралф Рајхерт, извршен директор на Фондацијата за Светски куп за еспорти, изјави:

Репрезентациите и гордоста сè уште се недоволно развиени во е-спортот, но сигурен сум дека ова ќе се промени со текот на времето. Ова е голем чекор за спортот, не толку за краткорочното влијание, туку за долгорочната перспектива.

Со оваа огромна зделка ќе се одржат првите олимписки еспортски игри во Саудиска Арабија следната година. Зборувајќи за партнерството, Томас Бах од IOC се осврна на некои клучни грижи во врска со поставувањето: „Со партнерството со саудискиот NOC, ние исто така обезбедивме почитување на олимписките вредности, особено во однос на насловите на играта на програмата, промоција на родовата еднаквост и ангажман со младата публика, која го прифаќа е-спортот“.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!