Hogwarts Legacy ова лето добива нови ажурирања

Според најновиот твит објавен од страна на самата игра – Hogwarts Legacy, добиваме нови информации дека ова лето играта добива голем број на нови ажурирања.

Дополнитено дознаваме дека контент кој до сега беше есклузива само за PlayStation, ќе биде достапен и на останатите платформи ова лето.

Контентот кој што за сега е есклузива за PlayStation е Haunted Hogsmeade Quest, Hogsmeade Shop, и shopkeeper cosmetic. Доколку се направи Pre-Order ќе се добијат бондуси како Felix Felicis напивка за како да се научи.

За сега нема точна дата кога во летото би можеле да ја видиме оваа верзија за сите платформи.

Рецептот за напивка Феликс Фелисис беше бонус пред нарачка, па може да не се појави.

Исто така, твитот не спомнува конкретни платформи. Но, ексклузивите најверојатно ќе бидат објавени на сите достапни платформи.

Hogwarts Legacy моментално е достапно на компјутер, PlayStation, Xbox и Nintendo Switch.

Не е јасно дали ексклузивите на PlayStation ќе бидат лансирани одеднаш.

Тие едноставно би можеле да се шират една преку друга платформа со текот на времето.

На крајот на краиштата, верзијата на Nintendo Switch на Hogwarts Legacy на крајот беше одложена минатата година.

Наследството на Хогвортс продолжува да напредува и беше голем успех во 2023 година.

Всушност, се шпекулира дека веќе се подготвува продолжение на играта.

Ова секако би бил разумен потег.

Само минатата недела, податоците од Circana сугерираа дека Hogwarts Legacy е најпродаваната игра во 2023 година. Ова го означи првпат по години некоја игра да ја надмине титулата Call of Duty или Rockstar.

Програмерите не елаборираа за нивните ажурирања на наследството на Хогвортс што доаѓаат ова лето.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

About The Author

Штотуку беше објавено дека Саудиска Арабија ќе стане земјата каде што ќе се прават Олимписките Игри во Е-Спорт од 2025 година. Ова значајно откритие доаѓа по 12-годишниот договор потпишан меѓу IOC и Саудиската федерација за Е-Спорти. Во моментов, Светското првенство за е-спорт се одржува во Ријад, но Олимписките игри за еспорти ќе бидат нешто сосема друго.

Ова е резултат на соработката меѓу Томас Бах, претседателот на IOC, и HRH Prince Abdulaziz, министер за спорт во Саудиска Арабија.

Пишување историја

IOC имаа идеја за воведување на е-спорт на Олимписките игри, но зошто да го направите тоа кога можете да создадете сосема нов настан фокусиран на уникатната, дигитална индустрија?

Во изјавата за LinkedIn, Ралф Рајхерт, извршен директор на Фондацијата за Светски куп за еспорти, изјави:

Репрезентациите и гордоста сè уште се недоволно развиени во е-спортот, но сигурен сум дека ова ќе се промени со текот на времето. Ова е голем чекор за спортот, не толку за краткорочното влијание, туку за долгорочната перспектива.

Со оваа огромна зделка ќе се одржат првите олимписки еспортски игри во Саудиска Арабија следната година. Зборувајќи за партнерството, Томас Бах од IOC се осврна на некои клучни грижи во врска со поставувањето: „Со партнерството со саудискиот NOC, ние исто така обезбедивме почитување на олимписките вредности, особено во однос на насловите на играта на програмата, промоција на родовата еднаквост и ангажман со младата публика, која го прифаќа е-спортот“.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!