Destiny 2 наскоро би добила Мобилна верзија

Гласини сугерираат дека мобилна верзија на Destiny 2 би можела да биде во развој. Прво забележано од The ​​Game Post, неколку патенти од Bungie навестуваат карактеристики неопходни за мобилна верзија, вклучително и контроли кои што се само за на мобилни. Севкупно, шест патенти беа поднесени во март пред да бидат објавени на почетокот на овој месец, и тие нудат убедливи работи во она што би можеле да го видиме во иднина. Патентите не даваат никакви индикации дали ова ќе го обезбеди истото искуство како тековната игра (како што видовме со Fortnite), или дали ќе биде сосема поинакво искуство (како што видовме со Call of Duty).

До моментот на пишување на оваа статија, Bungie не даде никакви најави во врска со потенцијалната мобилна верзија на играта. Се чини сосема можно дека Bungie барем се забавува со оваа идеја, но вреди да се напомене дека компаниите често поднесуваат патенти кои не завршуваат никаде. PlayStation особено поднесе секакви апликации за патенти кои допрва треба да се поднесат, вклучително и една интересна што ќе им овозможи на корисниците да ги претворат секојдневните предмети како бананите во контролери. Сепак, контролорот за банана е многу помалку веродостоен од мобилната верзија на популарен стрелец!

PlayStation го заврши купувањето на Bungie уште во јули, а двете компании цело време ветуваа дека намерата е да го задржат Destiny 2 на повеќе платформи. Ако мобилната верзија на Destiny 2 навистина се случи, тоа всушност ќе ја направи играта достапна за уште повеќе играчи отколку што беше порано! Тоа е добра вест за сите гејмери ​​и може да им олесни на играчите на Destiny 2 да ја проверат играта кога не е толку погодна. Сепак, додека не добиеме официјално соопштение, фановите само ќе треба трпеливо да чекаат!

Засега, Destiny 2 е достапен на PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Google Stadia и PC.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.