Ги дознавме двата главни актери за GTA 6

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Актерите за протагонистите на Grand Theft Auto VI можеби се откриени по неодамна објавената снимка. Rockstar Games има историја на создавање неверојатно иконски протагонисти на видео игри. Tommy Vercetti, John Marston, Arthur Morgan, Trevor Phillips, Niko Bellic и многу повеќе ги сочинуваат некои од најдобрите протагонисти во игрите, но речиси сите ги играа непознати актери во тоа време. По ерата на PS2, Rockstar Games се оддалечи од познатите личности поради голем број причини, но исто така ги направи тие да можат да создадат лик од нула без да слушнете или видите вистинска личност или некој од тие други ликови.

Се чини дека истата стратегија ќе се примени и за Grand Theft Auto VI, игра која најверојатно има неверојатен буџет и ќе заработи купишта пари. Минатиот викенд, Rockstar Games беше хакиран и протекоа над 90 видеа од снимките на Grand Theft Auto VI. Снимката ја откри локацијата на играта, новата механика и двајцата протагонисти кои може да се играат, Lucia and Jason. Нормално, интернетот тргна на работа и се обиде да открие кој ги игра. Се верува дека Alexandra C. Echavarri игра лик во GTA 6 некое време врз основа на објавите на социјалните мрежи и резимето што беше пронајдено на интернет во кое беше наведено дека таа игра „главен лик“ во насловот на Rockstar Games. Се верува дека Alexandra C. Echavarri ќе биде главниот војс-актер за Lucia. Оттогаш, нејзината биографија е уредена за да се отстрани споменувањето на Rockstar Games, но забележува дека тоа е проект Take-Two, компанија која ги поседува Rockstar и 2K Games. Потоа доаѓа Bryan Zampella кој треба да биде вториот главен војс-актер за Jason.

Веројатно ќе биде полесно дефинитивно да се одредат актерите кога ќе биде објавен првиот соодветен трејлер и кога играчите ќе се приближат, ќе ги погледнат протагонистите со поголема резолуција и ќе слушнат повеќе реплики. Самата Rockstar Games не ја откри актерската екипа за Red Dead Redemption 2 само пред објавувањето на играта, така што веројатно нема да има многу потврда до поблиску до објавувањето на играта, за да се избегне премногу луѓе да ги преполнат со прашања.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.