Hideo Kojima соработува со NASA

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Hideo Kojima најави дека ќе соработува со NASA! Hideo Kojima е едно од највлијателните имиња во гејминг индустријата. Тој тесно соработуваше со некои од најголемите актери при правење на неговите игри, ја заслужи почитта на големите режисери како Guillermo del Toro и го отвори патот за индустријата со некои од најиновативните игри таму. Тој е исто така малку ексцентричен, и не го крие тоа преку своите игри. Тој има некои многу чудни концепти и самиот е малку чуден лик! Сите си го знаеме и си го сакаме Kojima таков каков што е!

Како таков, тој прави прилично уникатна соработка. Hideo Kojima е познат по партнерството со некои од најкреативните умови и брендови низ индустријата, па оттука и талентот што тој го вклучи во своите проекти. Doritos, Monster Energy, Norman Reedus, сите исечени од иста ткаенина, се разбира. Неговата последна соработка е со некои од најинвентивните и најпаметните луѓе во светот – NASA. Hideo Kojima не оди во вселената или прави игра во вселената. Соработката е за рачен часовник и други производи од Anicorn, компанија која соработувала со NASA на други часовници. Hideo Kojim и вселенската агенција соработуваат за линијата наречена Space Ludens, именувана по препознатливиот каратер на Kojima Productions во стилот на астронаутите, Ludens. Часовникот има сличен дизајн како самиот Ludens со сива/златна шема на бои и многу изразени метални парчиња. Само 600 од нив ќе бидат направени, а 100 од нив ќе доаѓаат со маска на Ludens (која исто така изгледа како Die Hardman од Death Stranding). Засега, не е објавена цена, но нарачките ќе се отворат на 27 септември.

Во моментов, Kojima Productions го задева својот следен проект во кој се чини дека ќе ја игра актерката Elle Fanning. Не е јасно дали е поврзана со неговата неодамна објавена игра за XBOX или дали е за Death Stranding 2. Исто така, може да биде нешто сосема ново, но во моментов е целосна мистерија.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.