Игрици

Играта Wo Long: Fallen Dynasty ќе има некакви колаборации со Nioh и Lies of P

Ако се прашувате како Team Ninja ќе се шири и ќе продолжи да ја одржува Wo Long: Fallen Dynasty во живот во текот на остатокот од годината, новиот roadmap треба да одговори на сите прашања. Во roadmap-от, ни е кажано што ќе доаѓа во играта секој месец во текот на остатокот од годинава, со тоа

Прочитај повеќе
Новости

Сега можете да играте како Nicolas Cage во Dead By Daylight

Nicolas Cage сега е еден од тие што пробуваат да преживеат во асиметричната хорор игра Dead By Daylight. Кејџ во играта е сам себеси, не е некој измислен лик, со изглед инспириран од неговото појавување во The Unbearable Weight of Massive Talent, Николас Кејџ сега е подготвен засекогаш да биде измачуван од многуте убијци на

Прочитај повеќе
Рецензии

Aliens: Dark Descent – Рецензија

Пред многу години, во далечната 1979 година познатиот режисер кој е виновник за едни од најдобрите евергрин филмови од минатиот век, и дополнително голем број класици на 21виот век “Ridley Scott“, не исплаши сите нас со филмот Alien! За многумина, првиот Alien е најдобриот филм што некогаш Ридли Скот го направил, и дополнително за многумина

Прочитај повеќе
Новости Игрици

Blizzard наводно работат на StarCraft 3

Откако судијата пресуди во корист на Мајкрософт во борбата против FTC за да го добие договорот за купување на Activision Blizzard, има многу вести и гласини што се вртат насекаде Но… Најверојатно најважната потврда е дека Microsoft постигна договор со Sony да го задржи Call of Duty на конзолите на PlayStation во догледна иднина. Сепак,

Прочитај повеќе
Новости Xbox

Hi-Fi Rush добива два нови Гејм Модови

Најновото ажурирање за Hi-Fi Rush на Tango Gameworks е објавено и додава два нови гејм модови на популарниот наслов со жанр од ритам-акција. По ненадејното лансирање на почетокот на оваа година, Tango продолжи да носи нови додатоци во Hi-Fi Rush за да им даде на играчите повеќе содржина за пристап. Сега, оваа поддршка по лансирањето

Прочитај повеќе
Новости

Нов гејмплеј од Alan Wake 2

Alan Wake 2 доби прилично мрсно гејмплеј откритие на Summer Game Fest и изгледа фантастично. Alan Wake 2 е едно од најдолгоочекуваните продолженија во игрите и некое време, многумина беа сигурни дека никогаш нема да се оствари. Remedy Entertainment ја објави култната класична хорор игра за преживување уште во 2010 година, но таа беше ексклузивна

Прочитај повеќе
Новости

Новата игра на John Carpenter – Toxic Gommando

Summer Game Fest имаше многу големи откритија, вклучувајќи го и дебито на Toxic Commando, новата игра од хорор визионерот John Carpenter. Со оглед на вклученоста на Карпентер, не треба да биде малку изненадување што Toxic Commando ќе се инспирира од акционите и хорор филмовите од 80-тите. Играта ќе има мешавина од FPS и елементи за

Прочитај повеќе
PC

Palworld – Клонот на Pokémon пристигнува на PC во Јануари 2024

Palworld веднаш се најде пред очите на многу гејмери кога развивачот Pocketpair го објави својот прв трејлер. Играта со отворен свет зема визуелна инспирација од Pokémon, но додава барем една голема промена… оружја! На Summer Game Fest, добивме уште еден поглед на играта во акција, вклучително и снимка од голем „Pal“ со изглед на диносаурус

Прочитај повеќе
PC PlayStation

Ratchet & Clank пристигнуваат на PC после 20 години

Ексклузивата за PS5 Ratchet & Clank: Rift Apart доаѓа на PC на 26-ти јули, после цели 20+ од како постои франшизата. Најавата уследи по повеќекратните гласини во текот на изминатите неколку недели дека уште една игра од PlayStation ќе дојде наскоро на PC, иако ништо не беше најавено на најголемиот и минатиот PlayStation Showcase. Никогаш

Прочитај повеќе
Новости

Добивме гејмплеј од Assassin’s Creed Mirage и официјална дата на објавување

Сосема нов изглед на Assassin’s Creed Mirage беше откриен заедно со датумот на објавување на играта. Серијалот на Assassin’s Creed е една од најголемите франшизи во игрите најмалку една деценија. Тој е неверојатно богат и нуди многу разновидност низ различни историски поставки и структурата на серијата драматично еволуираше. Од серија што во голема мера се

Прочитај повеќе