Римејкот на Lollipop Chainsaw го доби официјалното име “Lollipop Chainsaw RePOP” но е одложена до 2024 година

Издавачот и девелоприте од Dragami Games објавија дека римејкот на Lollipop Chainsaw е одложен до следната година, и со оваа вест го добиваме и официјалното име кое што ќе го носи играта. Најавениот римејк е одложен до летото 2024 година, но сега има официјален наслов – Lollipop Chainsaw RePOP. Платформите на кои што ќе ја видиме играта се уште не ги знаеме, но сигурно ќе е буквално на се пуштена, на сите платформи.

“Development was progressing toward the release in 2023, but it was decided that it was necessary to extend the development period in order to further improve quality.

We will do our best to make high quality games, so please continue to support us!”

Изјава од Dragami Games

Оригиналната Lollipop Chainsaw првично беше развивана од Grasshopper Manufacture со Goichi Suda како директор, со Kadokawa како оригинален издавач и носител на IP-то. Првично беше објавена за Xbox 360 и PlayStation 3. Оваа би требало да е за сите нови PlayStation, XBOX и Nintendo конзоли.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!