Официјално серијата Horizon Zero Dawn на Нетфликс е мртва и нема да се снима

Адапцијата на играната серија на Нетфликс на видео играта Horizon Zero Dawn на PlayStation е официјално поништена. Серијата неодамна доби зелено светло на Нетфликс и првично требаше да започне со снимање оваа година. Серијата требаше да биде предводена од Стив Блекман, кој беше најавен како продуцент уште во 2022 година.

Стив Блекмен е одговорен за The Umbrella Academy на Нетфликс, која ќе ја заврши својата последна сезона. Сепак, неодамнешните потези на Блекмен предизвикаа големи забуни во компанијата кои што доведуваат до тоа ништо повеќе да не видиме од него.

Блекмен беше обвинет за развратни, сексистички, хомофобични и трансфобични забелешки на работното место. Извештаите, исто така, тврдеа дека тој почнал да зема заслуги за работата на другите луѓе, почнал да ги спротивставува членовите на персоналот и создал работно место полно со страв и недоверба.

Horizon Zero Dawn е повторно мртва

Медиумот Ролинг Стоун известува дека Блекмен често кажувал работи како „Тие се тој/таа“, но потоа се надоврзувал со „Се е добро, ги поддржувам. Прекрасно е, живејте го вашиот најдобар живот“ само откако никој не би се насмеал покрај неговата оригинална изјава. Други членови на персоналот тврдат дека ако сте жена, ве третирале со непријателство или како да сте „глупави“.

Извештајот е полн со овие наводи кои го прикажуваат Блекмен како доста грдо човечко суштество. Како резултат на тоа, Нетфликс ги откажа двата развојни проекти на кои работеше Стив Блекман. Ова ги вклучува играната серија Horizon Zero Dawn и новата оригинална серија, Orbital.

Во моментов, од Ролинг Стоун велат дека овие проекти се откажани со Стив Блекман и тие повеќе нема да одат напред. Сепак, Нетфликс исто така вели дека Блекмен ќе продолжи да работи на други нови проекти бидејќи Блекмен неодамна потпиша повеќегодишен договор со компанијата.

Сè уште постои шанса серијата Horizon Zero Dawn да ја преземе некој друг во Нетфликс. Во моментов, нејзината иднина изгледа прилично мрачна. Нетфликс не ја коментираше состојбата на шоуто.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!