Berserk Guts Bloody Nightmare статуа во вредност од $1300

Prime 1 Studio отвори пред-нарачки за нивната статуа „Berserk Guts Bloody Nightmare“, многу зачудувачки и ограничен приказ на трагичниот протагонист.

Статуата на „Berserk Guts Bloody Nightmare“ го прикажува Гутс протагонистот на „Берсерк“ во оклопот „Берсерк“ како свиткан врз поразените демони, со крв натопена и го држи својот меч, убиецот на змејот. Многу крвавата статуа ќе вклучува алтернативни глави и раце со опции кои ќе му овозможат на корисникот да го приспособи стилот на кацигата и каде е поставен мечот за убиец на змејови. Вкупната висина на статуата е во неверојатна 1/4-та скала, или 37 инчи/95 см.

Prime 1 Studio Berserker Guts Berserk статуата доаѓа со висока цена од 1.299 американски долари и ограничена количина од само 750 модели ќе биде достапна. Со сето тоа, статуата на „Berserk Guts Bloody Nightmare“ од Prime 1 би била извонредно дополнување на колекцијата за хардкор-љубителите на Berserk.

Еве уште неколку гламурозни снимки:

Berserk Guts Bloody Nightmare

Prime 1 Studio е гордо да го претстави она што може да биде најдоброто дополнување на Ultimate Premium Masterline Series: 1:4 размер UPMBR-04BN: Guts, Berserker Armor Bloody Nightmare верзија од Berserk! Prime 1 Studio ја ажурира многу популарната статуа Guts Berserker Armor со славна верзија! Испраќајќи демон по демон, чудовиште по чудовиште, Гутс ги истражува резултатите од неговите напори облеани во крвта на неговите непријатели.

Со мечот Змејоубиец преку неговото рамо, оваа статуа на Гутс доаѓа со висина од 37 инчи што ги отвораат очите! Оваа статуа, која веќе е омилено дело на фановите, е проткаена со уште повеќе раскажување со преливањето на оклопот на Guts’ Berserker со порој крв. Кога ќе размислите за тоа, има совршена смисла со борбениот стил на Гутс без забрана. Примената на ефектите од крвта на која било статуа е незгоден потфат, со парче што често звучи невистинито и цртано кога е направено со супстандардна уметност и напор. Но, тоа не е случај со верзијата Bloody Nightmare… Тимот на стручни сликари на студиото Prime 1 го проучуваше однесувањето на крвта за да може да го прикаже во совршен реализам. Речиси совршената примена на ефектите од крвта ги нагласува сложените детали на Berserker Armor: здружување во некои области и реално прскање во други.

Статуата Bloody Nightmare Version доаѓа со две (2) глави кои може да се заменат и два (2) пара раце што може да се заменат. Цревата се спушта на крвавиот пекол од чудовишта и хаос, извлечен директно од светот на Берсерк! За мноштвото фанови на Berserk, а особено за оние кои никогаш не купиле статуа на Guts…ова е онаа што треба да се купи!

Спецификации:

  • Berserk-themed hellscape base featuring monsters and many Easter Eggs
  • Two (2) Swappable Heads
  • Two (2) Pairs of Swappable Arms

Статуата на „Berserk Guts Bloody Nightmare“ на Prime 1 Studio е достапна за однапред нарачка во онлајн продавницата Prime 1 Studio и има очекуван датум на испорака меѓу ноември 2022 година – јануари 2023 година.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

WP Post Author

Summer Game Fest конечно е тука, а со него и сосема нов трејлер за очекуваната трета сезона на Netflix на The Witcher. Geralt, Ciri, Yennefer и Jaskier се враќаат во акција во сезона 3, а нивната цел број еден е да ја заштитат Ciri од постојано менување и сè понестабилно континент. Тоа ги води до Aretuza, но она што се смета за безбедно засолниште, за жал, на некој начин станува стапица на смртта, а тоа ќе го гледаме во текот на целата сезона. Трејлерот ги задева сите овие елементи, како и мноштвото нови чудовишта, повеќе од мајтапењето на Geralt and Jaskier што ги обожаваме, а Ciri навистина се впушта во своето како Witcher на тренинг. Целосниот трејлер од Summer Game Fest можете да го погледнете подолу.

Континентот никогаш не бил понепредвидлив, а за време на настанот Tudum на Нетфликс, водителката Lauren Schmidt Hissrich изјави дека тоа ќе има голема улога во сезона 3. Можеме да видиме сè што се менува на континентот, што е супер возбудливо“.

Додека војната беше задевана во сезоните 1 и 2, таа конечно ќе стане реалност во сезона 3 и никој нема да замине неповреден. „Војната се закануваше толку долго“, рече актерот од Jaskier Joey Batey. „Конечно велиме: „О, боже. Тука е“. Епизмот, влогот за континентот, во макро смисла, е огромен, но микро влоговите се уште поголеми“.

Сезона 3, исто така, ќе биде последната сезона на Хенри Кавил како Гералт од Ривија, иако тоа нема да биде последната сезона од шоуто. На местото на Кавил во улогата ќе дојде Лиам Хемсворт, кој ќе ја преземе улогата во сезоната 4 и понатаму. Шоуто неодамна беше потврдено за 5-та сезона, така што се чини дека има доста од авантурата на Гералт што допрва треба да се истражи на малите екрани.