PlayStation Plus игри за месец јули 2024

Sony ги објави бесплатните месечни игри кои доаѓаат на PlayStation Plus за месец јули 2024 година.

Почнувајќи од 2 јули, тие што се претплатени на PlayStation Plus Essential ќе можат да ги играат, и нормално да ги додадат Borderlands 3, NHL 24 и Among Us во нивната колекција. Трите нови игри ги заменуваат бесплатните игри од јуни на SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake, AEW Fight Forever и Streets of Rage 4.

И како што би кажале на телевизија – НО ТОА НЕ Е СЕ! Покрај трите игри, гејмерите ќе може да земат и пакетче за Genshin Impact во играта почнувајќи од 16 јули. Овој пакет во играта го содржи следново:

  • Primogems × 160
  • Fragile Resin × 4
  • Hero’s Wit × 20
  • Mystic Enhancement Ore × 30
  • Mora × 150,000

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Во неодамнешното финансиско ажурирање, извршниот директор на Ubisoft откри дека компанијата вложила повеќе пари и напор во маркетингот на Star Wars Outlaws од која било друга игра на Ubisoft досега објавена. Тој, исто така, истакна дека компанијата очекува силно лансирање врз основа на „позитивното расположение на заедницата“ што го циркулира проектот.

Сепак, неодамнешното видео за игра што се појави на интернет предизвика негативни повратни информации врз основа на тоа колку „неисполирано“ изгледа играта – и таа се појавува на пазарот за само еден месец.

За Ubisoft скап паркетинг означува успех!

За време на неодамнешниот повик за заработка, Ив Гилемот, долгогодишниот извршен директор на Ubisoft, изјави:

Она што го земаме предвид е силно лансирање на „Star Wars Outlaws“. Тоа е фактот дека е меѓу најочекуваните игри во индустријата оваа година и одразува навистина силно позитивно расположение на заедницата, а исто така и фактот дека доаѓаме со најголемата маркетинг кампања досега за игра на Ubisoft.

Би било интересно да се видат бројките, бидејќи некои наслови на Ubisoft, како што е Watch Dogs од 2014 година, имаа маестрални маркетинг кампањи кои вклучуваа обемни трејлери, CGI, билборди, рекламни спотови и многу повеќе. Некои проценки ги ставаат маркетиншките буџети за насловите на Assassin’s Creed во стотици милиони долари. За споредба, не се чувствувам како „Star Wars Outlaws“ да уживаат во таа плодна маркетинг кампања.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!