PlayStation

PlayStation Plus игри за месец јули 2024

Sony ги објави бесплатните месечни игри кои доаѓаат на PlayStation Plus за месец јули 2024 година. Почнувајќи од 2 јули, тие што се претплатени на PlayStation Plus Essential ќе можат да ги играат, и нормално да ги додадат Borderlands 3, NHL 24 и Among Us во нивната колекција. Трите нови игри ги заменуваат бесплатните игри

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation во месец мај ја даваат EA SPORTS FC 24

Sony ги објави бесплатните игри кои доаѓаат на PS Plus за членовите на Essential во мај 2024 година. Почнувајќи од 7 мај, членовите на PS Plus Essential ќе добијат бесплатен пристап до EA Sports FC 24 (PS4, PS5), Ghostrunner 2 (PS5), Tunic (PS4, PS5) и Destiny 2: Lightfall (PS4, PS5). Како и сите месечни игри

Прочитај повеќе
PlayStation

На PlayStation Plus пристигна GTA 5 со уште 18 други големи наслови

Каталогот за игри на PlayStation Plus добива 19 нови игри во декември. Членовите на сервисот ја добиваат една од најголемите игри досега, Grand Theft Auto 5, како и некои наслови под радарот како Metal: Hellsinger, Stranger of Paradise; Final Fantasy Origin и Grime. Сите игри ќе бидат достапни почнувајќи од 19 декември, а за играње

Прочитај повеќе
PlayStation

Gotham Knights, Elite Dangerous, Alien Isolation и многу други големи игри доаѓаат на PlayStation Plus Extra и Premium

Sony денес откри дека вкупно 16 игри ќе им се придружат на PlayStation Plus Extra и Premium листите во октомври 2023 година. Претходно оваа недела, се случи ново протекување кое откри неколку наслови кои потенцијално би се упатиле кон PS Plus каталогот на игри подоцна во октомври . Сега, познато е дека ова претходно протекување

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation Plus Игри за месец Мај: GRID Legends, Chivalry 2 & Descenders

PlayStation ја потврди следната серија бесплатни игри за претплатниците на PlayStation Plus. Членовите на PS Plus во сите три нивоа ќе можат да ја преземат оваа тројка на игри во мај 2023 година: Grid Legends, Chivalry 2 и Descenders. Сите три игри ќе бидат бесплатни за претплатниците на PS Plus почнувајќи од 2 мај. Прво

Прочитај повеќе
PlayStation

Нови 16 Хитови пристигнуваат на PS Plus Extra и Premium

Sony денес ја објави поставата на игри што доаѓаат на PS Plus Extra и PS Plus Premium следната недела. Има вкупно 16 наслови, распространети низ PS5 и PS4. Сите овие игри ќе бидат достапни за преземање од вторник, 18 април 2023 година. PS Plus Extra: Април 2023 PS Plus Premium: Април 2023

Прочитај повеќе
PlayStation

PS3 игри кои доаѓаат на новиот PlayStation Plus

Sony ја откри првичната листа на игри од ерата на PlayStation 3 кои ќе бидат достапни кога PlayStation Plus Premium и ќе се појави следниот месец. Една од најголемите придобивки на новата верзија на PS Plus на Sony е тоа што ќе содржи многу од истите придобивки што ги имаше PlayStation Now. И додека оваа

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation ги објави датите за кога ќе дојдат новите PlayStation Plus услуги

Откако се објави дека PlayStation Now ќе стане дел од PlayStation Plus, а таа верзија ќе биде поделена на неколку услуги (нивоа), Sony ги објави датумите на објавување за кога ќе бидат достапни тие нови претплати. Овие три нивоа на PlayStation Plus ќе бидат објавени на глобално ниво, но нема да доаѓаат насекаде во точно

Прочитај повеќе
PlayStation

Sony ја вади Persona 5 од колекцијата за PlayStation Plus

Наместо да добие повеќе наслови во колекцијата PS Plus (колекција на игри од PlayStation 4 кои се бесплатни за секој што ќе купи PlayStation 5), Sony одлучи да отстрани еден. Станува збор за реномираниот и популарен Persona 5 RPG. Sony објави дека играта ќе биде отстранета од колекцијата на 11 мај. Причината за овој чин

Прочитај повеќе
GG Special

Купување од PlayStation Store во Македонија

Како да купите игри, PS+ или други додатоци преку вашата PlayStation конзола (или веб страна) на официјалниот PlayStation Store, а живеете во Македонија? Одговорот го имате тука. Брза и кратка процедура. За било какви прашања пишете во коментари 🙂 Директни (афилиејт) линкови до 50 фунти/долари и PS+ на UK и US регион имате тука: 🇬🇧

Прочитај повеќе