PlayStation ги објави датите за кога ќе дојдат новите PlayStation Plus услуги

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Откако се објави дека PlayStation Now ќе стане дел од PlayStation Plus, а таа верзија ќе биде поделена на неколку услуги (нивоа), Sony ги објави датумите на објавување за кога ќе бидат достапни тие нови претплати. Овие три нивоа на PlayStation Plus ќе бидат објавени на глобално ниво, но нема да доаѓаат насекаде во точно исто време. Ќе имаат разлика од месец дена додека не излезат за сите големи региони.

PlayStation Plus multi-tier ланисрање:

  • May 23rd in Asian markets (надвор од Јапонија)
  • June 1st in Japan
  • June 13th in the Americas
  • June 22nd in Europe

Овие нови нивоа започнуваат со PlayStation Plus Essential, кој ќе функционира исто како што си е сега PlayStation Plus. Доколку го имате тоа и не планирате да го надградувате, ништо нема да ви се промени. Меѓутоа, за оние кои сакаат “две-во-едно” комбинации на PlayStation Plus и PlayStation Now, наскоро ќе треба да изберете помеѓу PlayStation Plus Extra и PlayStation Plus Premium. Првата чини 99,99 долари годишно и вклучува до 400 игри за PlayStation 4 и PlayStation 5 преку интеграцијата на PlayStation Now (PlayStation Plus Extra ). Додека втората чини 119,99 долари годишно и доаѓа со PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4 и PlayStation 5 игри. Сепак, игрите на PlayStation 3 се достапни само преку Cloud Streaming опција (PlayStation Plus Premium).

Цена на сите услуги за месечно, три месеци и годишно:

PS Plus Essential: $9.99/€8.99/£6.99 месечно, $24.99/€24.99/£19.99 за три месеци, or $59.99/€59.99/£49.99 годишно.

PS Plus Extra: $14.99/€13.99/£10.99 месечно, $39.99/€39.99/£31.99 за три месеци, or $99.99/€99.99/£83.99 годишно.

PS Plus Premium: $17.99/€16.99/£13.49 месечно, $49.99/€49.99/£39.99 за три месеци, or $119.99/€119.99/£99.99 годишно.

“The new Extra and Premium tiers represent a major evolution for PlayStation Plus. With these tiers, our key focus is to ensure that the hundreds of games we offer will include the best quality content that sets us apart. At launch, we plan to include titles such as Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11, and Returnal. We’re working closely with our imaginative developers from PlayStation Studios and third-party partners to include some of the best gaming experiences available with a library that will be regularly refreshed.”

Изјава на Jim Ryan за новите услуги

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.