Новиот DualSense Edge Wireless контролер за PlayStation 5

Можно е да се распадне при гејмање

PlayStation 5 добива нов контролер: DualSense Edge, премиум варијанта со дополнителни копчиња, опции за прилагодување и можност за замена помеѓу различни контролни присети.

Како што ни прикажаа во трејлерот на Gamescom Opening Night Live 2022, DualSense Edge има две нови „копчиња за назад“ (директно зад аналозите) заедно со лизгачи до активирачите кои ви дозволуваат да го промените растојанието, според блогот на PlayStation. Самите аналогни стикови ќе бидат лесно заменливи и ќе можете лесно да ги костимизирате. Контролерот ќе доаѓа спакуван со два различни типа на задни копчиња и три различни опции за капачињата за аналозите. Иако самите аналози ќе може да се заменат, тие опции ќе се продаваат одделно. DualSense Edge, исто така, ќе ви овозможи да се менувате помеѓу одделни претходно поставени конфигурации додека се префрлате од, на пример, тркачка игра на шутер. Или на прост начин кажано – Ќе можете се што сакате да менувате.

Во однос на естетиката, ги има и симболите на PlayStation вградени низ тач-падот и врежани во активирачите – слично како што се на предната страна на PlayStation 5. И сега нормално целиот контролер е направен со сите симболчиња, но овде ќе биде многу боље.

Засега, нема информации за времето на објавување или цена за одговорот на Sony на Xbox Elite контролерот. Иако е рано да збориме за тоа, но вака од прво гледање некако XBOX Elite е многу подобар од DualSense Edge.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.