PC

Потребни PC спецификации за Gotham Knights

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Препорачаните спецификации за PC за Gotham Knights се потврдени, пред објавувањето на играта за во петок, и голем дел од луѓето се зачудија кога видеа какви спецификации се потребни за играта. Спецификациите беа споделени на Твитер минатата ноќ, само неколку дена пред лансирањето на играта овој петок.

Минималните спецификации се:

  • Processor: Intel Core i5-9600K or Ryzen 5 3600
  • Memory: 8GB RAM
  • Graphics: Geforce GTX 1660 Ti or Radeon RX 590
  • Storage: 60GB

Со овие спецификации можете да играте со 60FPS на Low Settings – 1080p

Препорачаните спецификации

  • Processor: Intel Core i7-10700K or Ryzen 5 5600X
  • Memory: 16GB
  • Graphics: Geforce RTX 2070 or Radeon RX 5700 XT
  • Storage: 60GB

Со овие спецификации можете да играте со 60FPS на Max Settings – 1080p

Претходно оваа недела беше објавено дека верзиите на конзолата на Gotham Knights ќе бидат заклучени на 30 FPS и нема да вклучуваат режим на игра. Во текот на ноќта, издавачот на Callisto Protocol – Krafton потврди дека неговата игра ќе има режим на изведба од 60 FPS – при што многумина го забележаа времето на оваа најава како далеку од случајно.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.