Новиот Pro контролер на PlayStation – DualSense Edge

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Новиот фенси Pro PS5 контролер на PlayStation, DualSense Edge, сега има датум на излегување и можете да му направите пред-нарачка. Премиум периферниот уред наменет да им даде на корисниците низа опции за прилагодување и дополнителни влезови за конфигурирање, ќе започне со продажба на 26-ти јануари, објавија Sony. Оваа објава се совпадна со новиот трејлер кој прикажува некои од тие карактеристики.

Откриен уште во август, DualSense Edge е верзијата на PlayStation која треба да се такмичи со XBOX Elite, како и другите опции од трети страни кои нудат малку повеќе од вашиот стандарден контролер. Има две копчиња на задната страна кои можат да се конфигурираат на различни инупути. Доаѓа со две различни групи на задни копчиња што може да се заменат и различни опции за стикови кои на сличен начин може да се заменат. Сепак, многу контролори ќе понудат четири копчиња за назад наместо само двете што ги има Edge, па земете го тоа во предвид ако се гледате дека ви треба повеќе од тоа.

Исто така, има уникатен интерфејс кој им овозможува на корисниците да ги приспособат профилите, гласноста и другите поставки со само неколку притискање на копчињата. Таа конкретна карактеристика е уникатна и не може да се најде толку лесно на друго место, но другите функции, како што се копчињата со можност за повторно приспособување и влезовите на копчињата за назад, се оние кои корисниците треба да очекуваат да ги видат до сега во премиум контролерите како овој.

Со упувањето DualSense Edge, исто така добивате футрола за него, што не е лоша зделка со оглед на тоа што обично треба да го купите одделно од многу други места. Можете да го полните контролерот додека е во футролата преку вклучениот USB-кабел (или кој било друг што го имате), и можете да видите сè што е вклучено во купувањето на DualSense Edge подолу:

Содржина на DualSense Edge

  • DualSense Edge wireless controller
  • USB braided cable
  • 2 Standard caps
  • 2 High dome caps
  • 2 Low dome caps
  • 2 Half dome back buttons
  • 2 Lever back buttons
  • Connector housing
  • Carrying case

Иако 199,99 долари во никој случај не е евтино, не е нетипично за контролорите да бидат по цена или околу оваа кога прават се што прави DualSense Edge. Ќе биде достапен за пред-нарачка на 25 октомври, иако се надеваме дека понудата ќе се одржи за да не се распродаде веднаш.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.