Раперот Post Malone доаѓа во Apex Legends како карактер

Во последниве години, видео игрите станаа популарен медиум за промовирање на други забавни брендови, особено кога станува збор за жанрот Battle Royale. Во Fortnite например видовме соработки со буквално се можно што постои, од Marvel до Star Wars до Музички ѕвезди… Сега, Respawn Entertainment се подготвува за својот најнов настан на Apex Legends, кој е соработка со популарниот рапер Post Malone, првиот од потенцијално многуте кросовери на поп-културата.

Post Malone е поврзан со игри долго време, при што тој и неговиот колега рапер Lil Yachty беа меѓу првите познати личности што стримаа на Twitch во 2017 година. Раперот е исто така страствен обожавател на FPS игри, како што се Call of Duty и Battle Royales, што го прави совршен избор за следниот настан на Apex Legends, игра која јавно ја пофалуваше низ годините.

Во објава на Twitter (X), Post Malone ги изненади фановите со објавата дека ќе учествува на настан во Apex Legends на 7 ноември. На видеото се гледа како Post Malone лежи на подот прашувајќи „Can someone res me?“ Тој, исто така, го придружуваше видеото со натпис „Get ready for two weeks of beautiful mayhem“.

Нема новости за тоа што има подготвено Respawn Entertainment за соработката, дали се работи за концерт во играта сличен на она што го направија ѕвездите како Travis Scott и Ariana Grande во Fortnite или дали Post Malone ќе добие сопствен скин во играта.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Според новиот извештај на Dealabs, доверливиот протекувач billbil-kun тврди дека God of War Ragnarök наскоро ќе добие најава за PC.

Извештајот проценува дека верзијата за компјутер ќе биде „објавена некаде во мај 2024 година“, лабаво преведена. Се додава дека најавата би можела да пристигне за време на новата изложба на PlayStation, која, исто така, веројатно доаѓа овој месец.

Dealabs, исто така, споменува дека не може да го потврди датумот на објавување за PC верзијата на God of War Ragnarök, иако го истакнува датумот на лансирање на оригиналот во 2022 година.

God of War Ragnarök е еден од најценетите ексклузивни наслови на PlayStation. Сепак, PlayStation ќе ја објави Ghost of Tsushima Director’s Cut за ПЦ следната недела на 16 мај. Значи, постои преседан за слични планови.

И покрај некои измешани чувства за PSN, новата верзија за компјутер на Ghost of Tsushima изненадувачки ќе ги вклучи и трофеите на PlayStation и преклопот. Не е јасно дали овие карактеристики на компјутер ќе се прошират на наслов како God of War Ragnarök.

Billbil-kun успешно објави различни вести од индустријата и други неизбежни најави. Ова ги вклучува тврдењата за Death Stranding 2 од јануари 2024 година. Набргу потоа, Death Stranding 2 доби нов трејлер за приказната.

Значи, многу е веројатно дека доаѓа најавата за God of War Ragnarök. Сепак, ништо не е потврдено, а PlayStation се уште официјално не се закачи или откри ништо.