Новости

Раперот Post Malone доаѓа во Apex Legends како карактер

Во последниве години, видео игрите станаа популарен медиум за промовирање на други забавни брендови, особено кога станува збор за жанрот Battle Royale. Во Fortnite например видовме соработки со буквално се можно што постои, од Marvel до Star Wars до Музички ѕвезди… Сега, Respawn Entertainment се подготвува за својот најнов настан на Apex Legends, кој е

Прочитај повеќе
Новости

Добиваме нова мапа во Сезона 15 на Apex Legends

Apex Legends секогаш прават добри тизери за она што следува во идните сезони, а оваа недела Battle Royal-от го доби првиот тизер за Сезона 15. Играчите забележаа тизер „Golden Ticket“ на Willy Wonka за сезона 15 во играта што ветува можност да се види идниот дом на Apex Games”. Овој тизер е протолкуван како навестување

Прочитај повеќе
Игрици

Apex Legends во август 2022 го достигнала својот најголем пик на играчи

Apex Legends постави уште еден рекорд, поставувајќи нов минимален дневен врв/пик од 329.041 играчи на Steam минатиот месец. Бидејќи тоа го одразува само бројот на играчи на Steam и не ги опфаќа илјадниците играчи кои се вжештуваат на конзолата, исто така, тоа е значајна пресвртница за омилениот Battle-Royale на фановите на Respawn, и дополнително е

Прочитај повеќе
Новости

Apex Legends од денес добива подобрени PS5 и XBOX Series S/X верзии

Од денес, 29 март, Apex Legends има свои оригинални верзии за тековната генерација на конзоли. Играта ќе скокне до 4K резолуција (и целосна!) на конзолите PlayStation 5 и Xbox Series X со 60 фрејмови во секунда. Неговата резолуција во сенка ќе се подобри, а ќе видиме повеќе детали за далечните објекти. Ќе биде достапна и

Прочитај повеќе