Новости

Shadow of the Erdtree е помината со подлога за танцување

MissMikkaa повторно направи едно легенарно испишување на историја, победувајќи ја Shadow of the Erdtree експанзијата на подлогата за танцување, а на некои играчи им треба помош да го поминат првиот непријател користејќи стандарден контролер. Овој обид на MissMikka траеше седум дена, каде што во играта умре 325 пати. Последниот непријател, Радан, беше најголемата пречка во

Прочитај повеќе
Игрици

Последниот непријател во Shadow of the Erdtree е победен со Саксафон

Да се гејма на ПЦ отвора свет на нови можности, при што играчите не само што можат да ја менуваат самата играта, туку и начинот на како ја играат. Elden Ring е еден од најдобрите примери на играчи кои користат алтернативни контролери за да ја играат играта, со луѓе кои ги тепаат непријателите со танцување,

Прочитај повеќе
Колумна

Хакери украле 1.5TB фајлови од Kadokawa Group сопствениците на FromSoftware

Пред неколку часа, беше објавено од Kadokawa Group – матичната компанија и сопствениците на FromSoftware – дека имале сајбер напад кој што довело до околу 1,5 TB податоци да се украдени и да се ставени за откуп. Во соопштението за медиумите објавено од организацијата, беше објаснето дека компанијата го почувствувала влијанието на овој напад во

Прочитај повеќе
Колумна

Стримерка победува непријатели во Elden Ring DLC со нејзините Мозочни Бранови

Сите се жалат дека Shadow of the Erdtree DLC е премногу тешко, при што некои стримери рано го признаваат поразот. Собра негативни критики на некои платформи поради тоа колку е „неразумно предизвикувачки“, но можеби треба едноставно да се подобриме. Неодамна, еден стример успеа да ја победи шефицата на Shadow of the Erdtree користејќи ги нејзините

Прочитај повеќе
Колумна

Новото DLC на Elden Ring добива “Mixed” рецензии на Steam

Shadow of the Erdtree, долгоочекуваното DLC за една од најдобрите игри на сите времиња, и најдобрата игра за 2022 година, веќе трет ден е изложено на многу тешки критки. Додека многу фанови уживаат во играта, други се фрустрирани поради тешкотијата. Познато е дека FromSoftware ги прави игрите предизвикувачки. Сепак, ова DLC се состои од најтешките

Прочитај повеќе
Рецензии

Elden Ring – Shadow of the Erdtree Рецензија

Во еден магичен светот што умира, каде што сенките шепотат и раскажуваат приказни за заборавените богови и древните клетви, фантастичната Elden Ring се појавува како доказ за уметноста на раскажувањето приказни и суштината на предизвикот. Додека ги поминувате пустите предели на The Lands Between, вие не сте само обичен играч и обично човече, туку сте

Прочитај повеќе
Игрици

Новиот трејлер за Elden Ring Shadow of the Erdtree

Студиото FromSoftware го објави трејлерот за приказната за Elden Ring: Shadow of the Erdtree пред објавувањето на експанзијата на 21 јуни за сите достапни платформи. Трејлерот, кој можете да го погледнете подолу, дава увид во патувањето на играчот додека се упатува во Земјата на сенките по налог на Empyrean Miquella. „Во овие чудни нови земји,

Прочитај повеќе
Колумна

Официјално Elden Ring: Shadow of the Erdtree пристигнува на 21ви Јуни

Експанзијата на Elden Ring: Shadow of the Erdtree конечно има датум на објавување: 21-ви јуни. Легендата на FromSoft, Хидетака Мијазаки, изјави ексклузивно за медиумот Eurogamer дека ова е најголемата експанзија на која компанијата некогаш работела. Најавата доаѓа со нов трејлер кој можете да го погледнете подолу. “As for George Martin’s involvement, essentially it is the

Прочитај повеќе
Новости

Elden Ring: Shadow Of the Erdtree пристигнува во февруари 2024

Датумот на објавување на првата експанзија на Elden Ring, Shadow of the Erdtree, протече на еден сајт кој што продава игри на Филипини. Оттогаш, страницата е изгасена и не постои повеќе, но сепак фановите беа премногу брзи и направија скринови. Филипинскоит сајт наречен Datablitz имаше страница за контролер со тематика Elden Ring од трета страна

Прочитај повеќе
Новости

Првото DLC на Elden Ring ќе пристигне на почеток на 2024 година

Денес излезе една нова гласина која што целосно се прошири на социјалните мрежи каде што се откри датумот на објавување на претстојниот DLC на Elden Ring, кој е насловен како Shadow of the Erdtree. Претходно во 2023 година, студиото FromSoftware и компанијата Bandai Namco објавија дека новата содржина за Elden Ring е официјално во подготовка,

Прочитај повеќе