Dr. Disrespect го продава влезот за BETA тестот на неговата игра во форма на NFT

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Доколку не ви се допаѓа концептот на NFT во гејминг индустријата, големи се шансите дека уште помалку ќе ви се допаднат кога ќе видите дека еден од најпопуларните стримери планира да го вклучи NFT концептот во својата игра. Мега контроверзниот Dr. Disrespect по трајна забрана од страна на Twitch основал сопствено студио за развој и креација на игри, и подготвува multiplayer шутер што се планира наскоро да ги видиме првите информации па дури и да започне BETA верзијата на играта.

Сепак, принципот на развивање на неговата игра ќе биде малку поинаков од класичниот ран пристап каде што ја купувате играта и можете да му предложите на развивачот како да ја развие и креира понатака. Тимот на Dr. Disrespect ќе го продава пристапот на BETA тестот на играта во форма на NFT… Но ни тоа не е целата приказна… Имено, за $50 ќе продава да се купи шанта за тестирање на играта како NFT. Нема да ја продаде самата игра, ниту пристапот од играта, туку шансата за пристап до играта во развој. Кои за $50 можеби нема ни да ги добиете. Но, ако го добиете, по еденмесец ќе можете да го продадете на некој друг – затоа што е во форма на NFT.

Можноста за пристап до BETA тестот ќе биде споделена врз основа на повеќе критериуми. Ќе се види кога корисникот ќе се приклучи на заедницата, колку е активен на серверот на Discord, колку е активен во играњето и каква визија има што го прави добар PvP играч. Сепак, штом играта ќе биде лансирана, пристапот кон неаа ќе биде класичен. Ова е само за они кои сакаат да учествуваат во развојот на самата игра, или едноставно можност за ран пристап до играта.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.