Режисерот на The Batman најави стрип серијал каде што ќе се раскаже приказната на The Riddler (Year One)

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Режисерот на популарниот The Batman филм, Matt Reeves најави спин-оф стрип серијал каде што ќе се раскаже приказната на непријателот од филмот The Riddler кој што беше игран од страна на врвниот Paul Dano. Овој стрип ќе ја раскаже приказната на карактерот кој што го видовме во филмот, и многу интересно нешто е што ова било идеја на Paul Dano и он решил да ја пишува приказната за стрипот. Серијалот ќе го носи името “Riddler: Year One”. Официјалната најава дојде од страна на режисерот Matt Reeves на социјалните мрежи со следниве твитови.

Твитовите на Matt Reeves брзо беа проследени од еден од официјалните профили на социјалните мрежи на Batman, дополнително потврдувајќи го датумот на објавување на стрипот. Стрипот треба да го добивеме во октомври.

Оваа објава исто така помага за дополнително контекстуализирање на големиот вирален маркетинг на The Batman. Виралниот маркетинг сајт на филмот (црната веб страна на The Riddler) објави детална галерија на реквизити во позадина од улогата на Riddler-от на Dano. Можевме да ги видиме неговите тетратки со мислите на негативеот, фотографии од надзорот и досиеја за различните политичку фигури од Готам што ги следел, фотографии од неговото скришно место каде што ги заговарал сите грозоморни убиства и стапици што ќе ги употребел. Тоа беше јасен показател дека во оваа нова верзија на The Riddler има многу повеќе отколку што може да се вклопи во опсегот на еден филм.

Од првиочниот звук, Riddler: Year One ќе скокне понатаму за да покаже како судскиот сметководител Edward Nashton ја решил темната загатка на корумпираната политичка и елитисичка хиерархија на Gotham City, а истовремето целосно полудувал во процесот. Тоа би можело да биде прекрасно длабоко и сложено проучување на карактерот што исто така помага да се оформи светот на Gotham што го изгради Matt Reeves, со истиот тон на Noar и теми со кои одеше Batman. Reeves отсекогаш бил упатен за тоа колку длабоична додаде Dano на својата улога на The Riddler, сега фановите ќе се уверат и самите себеси.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.