Девелоперите на Until Dawn ја прикажаа својата нова игра – The Quarry

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Деелоперите Supermassive Games и паблишерот 2K Games ја прикажаа својата нова хорор игра која што го носи името “The Quarry” од како ја најавија буквално вчера. Во разбој за PC, PS4/5, XBOX Series S/X, новата хорор игра треба да излезе ова лето, а денес го добивме нејзиниот прв официјален трејлер. Од трејлерот може да видиме дека се работи за нешто многу слично на Until Dawn, односно во голема мера е супермасивна хорор игра која што треба да излезе на 10ти јуни 2022 година.

Лето, доцна ноќ, во оддалечените шуми на северниот дел на Њујорк тинејџерските советници од Hackett’s Quarry го имаат логорот за себе за една последна вечер. Тоа значи дека нема деца, нема возрасни и нема правила. Во оваа возбудлива филмска приказна вие ги контролирате судбините на сите девет советници од камот додека нивните забавни панови се расплетуаат во непредвидлива ноќ на ужас. Со одлуки за живот или смрт на секој чекор, изборот што ќе го направите ќе одреди како ќе се одвива приказната.

Синопсисот за The Quarry

Supermassive Games се основани во 2008 година. Британско студио кое што е најпознато по ексклузивата за PS4 “Until Dawn” од 2015 година. Тинејџерска хорор игра сместенаво 90ти години која што до денес се смета за една од најдобрите хорор игри некогаш направени и напишани. Пред Until Dawn да го стави студиото на мапата и светот да ги дознаат повеќе, во голема мера студиото беше зафатено со тоа што работеше на IP-иња за други студија како за LittleBigPlanet. По Until Dawn студиото се фокусираше на создавање сопствен IP. Од 2015 година до сега се уште немаат ништо добро извадено и направено, но можеби еве The Quarry е играта што ќе ги врати на мапа.

Студиото по издавање на Until Dawn издаде уште неколку проекти. Во 2016 година извадија две игри за Playstation VR – Until Dawn: Rush of Blood и Tumble VR. Потоа во 2017 година ја објавија Hidden Agenda која што беше уште една ексклузива за PS4. Во 2018 година се вратија повторно да работат на PSVR игри и ги издадоа The Inpatien и Bravo Team. Овие две игри го означија крајот на ексклузивно работење со Playstation. Оттогаш, се издадени три игри во серијата The Dark Pictures Anthology, кои што служеа како малку враќање за студиото, но се уште не го привлекоа истото внимание како Until Dawn од 2015 година.

Дали сте фанови на Until Dawn и сите проекти на ова студио? Напишете ги вашите одговори во комеантарите, или пишете ни на некои од социјалните мрежи.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Актерот од God of War RagnarokChristopher Judge, кој го дава гласот и глумата на Kratos во игрите сега сака да го глуми големиот Kratos и во ТВ играната адаптација која ќе биде правена од Amazon Prime. Kratos е еден од најпознатите иконски ликови во светот на игрите. Датира од времето на PS2 кога Kratos беше клучен лик на PlayStation и беше веднаш препознатлив поради тоа колку беше целосно маестрален, неговите тетоважи и лузни и неговиот дементен глас што врескаше по неговите непријатели. Тој беше толку голема работа што NetherRealm дури и го вклучија и во Mortal Kombat како лик што може да се игра во верзиите на играта на PlayStation. Неговото патешествие продолжи во 2018 година со објавувањето на God of War на PS4, што беше меко рестартирање кое го промени тонот на серијалот, но ја продолжи приказната. Актерот на Kratos, исто така се смени и дојде Christopher Judge, кој беше прогласен за давање на една од најдобрите изведби во видео игри!

Претходно оваа година беше потврдено дека Amazon развива играна ТВ сериј за God of War. Не е јасно кои игри ќе ги адаптира или кои ликови ќе бидат во серијата, но многумина почнаа да го кастираат Kratos. Моментално оваа франшиза има толкава фан база што луѓе полудуваат за кој да биде Kratos!

Актерот кој што е многу актуелен со Филмскиот универзум на Marvel, Dave Bautista, го фрли своето име во пехарот на Kratos, а многу други имиња беа предложени од обожавателите. Но сепак Dave Bautista е многу пропаднат актер што моментално пробува секаде да се протне бидејќи никој не го сака толку многу. Пробува да се протне и во адаптацијата на Gears of War, да се прават Marvel филмови само со него, и многу други работи. Dave Bautista е актерот кој што би направил се за да добие улога која ќе му донесе многу пари, но сепак луѓето не го сакаат.

Сепак, актерот на Kratos, Christopher Judge, мисли дека тој е човекот за таа работа. Еден обожавател на Twitter потенцираше дека никој од актерите што се барани од страна на фанови не биле доволно добри да ја земат секирата или мечовите и да влезат во улога на Kratos. Вистинската улога, односно актерот кој треба да ја добие улогата МОРА да биде Christopher Judge!

Може сите да се сложиме дека Christopher Judge е човекот кој треба да го игра Kratos! Гласот му е прекрасен, иако можеби за млад Kratos може да го промени. Тој има тело за тоа, го има гласот за тоа, се чини дека Christopher Judge е одлично погоден за Kratos. Сепак, со оглед на природата на овие емисии, не би било изненадувачки ако Amazon се обиде да најде по „препознатливо“ име на кое ќе може да се потпира на маркетингот….. А кога зборуваме за препознатливо лице со добра мускулатура и без коса сите знаеме на кој актер прво ни идат мислите… Да не звучиме рацистички но The Rock е белец, Judge можеби ќе биде доста негативно прифатен од страна на фановите.

Ние ниту малку не сакаме Dwayne ‘The Rock’ Johnson да ја игра улогата на Kratos од причина што сметаме дека The Rock треба да си остане на тоа што е добар и што си го прави, Комедии во Hollywood. Иако го видовме малку да премине од комедија во сериозна улога на Анти-Херој во новиот Black Adam филм, сепак има доста други актери кои што можат да го одглумат Kratos. Прекрасен пример е еден од членовите на нашиот тим – Гораст Цветковски! Подоле може да го погледнете во улога на Kratos!