Играта Wonder Woman наводно ќе биде преполна со Live Service елементи

Неодамна беше нагласено дек Warner Bros. планираат да ги насочат речиси сите свои франшизи на некој начин кон моделот на Live Service, а најновите информации кои ни доаѓаат деновиве укажуваат дека овој голем издавач е на вистинскиот пат да го реализира планираното.

Новопримените информации поврзани со Suicide Squad: Kill the Justice League јасно укажуваат на тоа дека Warner Bros. (а со тоа и Rocksteady Studios) ги оглуви негативните реакции на фановите на фактот дека споменатата кооперативна акција на отворен свет ќе биде класичен наслов на услуга во живо натоварен со микротрансакции, а судејќи според информациите што се појавија во нов оглас за работа објавено од студиото Monolith Productions, ни се чини дека и претходно најавената игра Wonder Woman би можела да ги следи истите стапки.

Студиото во моментов распишало конкурс за позицијата „Водечки софтверски инженер“, а во истиот е наведено дека ја бара вистинската личност која ќе се приклучи на тимот кој работи на играта Wonder Woman и ќе му помогне да го донесе оваа легендарна DC хероина во најдоброто светло. И додека во огласот се наведени класичните барања поврзани со искуството и описот на работното место, она што особено привлекува внимание е сегментот во кој е наведено дека е пожелно кандидатот за наведената позиција да има одредено искуство со Live Service игри.

Иако ова, барем засега, не претставува официјална потврда дека Wonder Woman ќе биде исклучиво Live Service наслов, претходните изјави на извршниот директор на Warner Bros. Откритието на David Zaslav за аспирациите големите франшизи да се претворат во Live Service се сепак доволна причина за шпекулации за самиот карактер на споменатата игра.

Играта Wonder Woman беше најавена за време на The Game Awards 2021 година, така што поминаа речиси цели две години без да знаеме речиси ништо за неа. Сепак, со оглед на тоа што овогодинешното издание на The Game Awards не очекува на почетокот на декември, можеби ќе нè пречека нов трејлер токму таму.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Овој пат некој го порташе класичниот и сакан шутер – кој може да се репродуцира на речиси секој уред – и овој пат, портот е направен да работи на секс играчка! Играчка која што е за задоволување на мажите. На играчката има екран на која што ќе можете да ја играте DOOM! В… Т… Ф…

Прво објавена во 1993 година, Doom од Id Software е една од најпопуларните видео игри некогаш направени. И благодарение на развивачите кои го споделуваат изворниот код на шутерот во доцните 90-ти, луѓето го пренесоа Doom на сите видови уреди, вклучувајќи калкулатори, косилки и банкомати. Некој неодамна го активираше во Fortnite. Сега, ајде да додадеме светла светлина на таа постојано растечка листа на „Работи на кои можеш да играш пропаст“.

NSFW

Како што првпат беше забележан од Destructoid, јутјуберот кој што прави контент со технологија, го претстави новиот начин на играње на Doom. Претходно, тој го пренесе Doom на електронска четка за заби. Овој пат неговата последна креација е NSFW. Креаторот на содржината можеше да го натера оригиналниот Doom да работи на сексуална играчка Tifforun – конкретно онаа што се продава како Автоматски телескопски мастурбатор.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!