Во Street Fighter 6 пристигнуваат 3 нови Борци

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

На денешната Sony State of Play имаше нов трејлер за Street Fighter 6, кој служеше за воведување на три нови карактери кои се приклучија на списокот – последните што треба да ги очекуваме да се приклучат на линијата на игри за лансирање.

Zangief, професионалниот борач, е мало изненадување, бидејќи тој толку долго е дел од составот. Тој се држи до старите движења на подготвеност како неговиот Screw Piledriver, но добива некои нови потези кои се прикажуваат во ростерот, како што е контра фрлањето од Tundra Storm.

Исто така, се чинеше само прашање на време кога Cammy ќе биде претставена. Дознавме дека тешката верзија на три нејзини препознатливи потези – Spiral Arrow, Cannon Spike и Hooligan Combination – се подобруваат за да „дозволат доцнење што резултира со изменети својства за одредена голема штета“, се вели во соопштението за печатот што беше објавено. надвор истовремено со приколката.

Lily е едно ново засилување во борбениот список. Таа е потомок на племето Thunderfoot, истата културна група која го произведе Т. Хок, борец кој се појави во Super Street Fighter II. Lily е помал борец кој се чини дека редовно зборува со духовите на природата. Нејзиниот сет вклучува титули како Condor Dive, Condor Spire и Tomahawk Buster, а таа извлекува воени клубови за да нанесе штета во нејзините напади.

Street Fighter 6 пристигнува на PS5, Xbox Series X/S, PS4 и PC на 2 јуни.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.