Новите 5 игри за PSVR 2 најавени на State of Play

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Повторно е тоа време од годината, Sony повторно направи State of Play во 2023 година. Иако прикажа многу инди-игри и проширен поглед на Suicide Squad: Kill the Justice League, презентацијата започна со поглед на пет нови игри кои доаѓаат на неодамна објавениот уред PlayStation VR2. Ако го пропуштивте преносот во живо, еве едно освежување.

Foglands

Опишана на блогот на PlayStation како „western sci-fi roguelike“, Foglands беше првата игра прикажана стримот денес. Развиена од инди студио наречено Well Told, играта ве поттикнува да се борите со чудовишта, да грабнете плен и да се обидувате да избегате од опасност пред да ве проголта маглата. Foglands излегува подоцна оваа година.

Green Hell VR

Во Green Hell, игра за преживување развиена од Incuvo, играте како Jake Higgins, познат антрополог заглавен во џунглата на Амазон. Ја има сета механика што ја очекувавме во овој тип на игра – изработка на оружје, одбрана од предатори и градење бази – овој пат, во VR. Деталите се ретки, но знаеме дека играта треба да започне подоцна оваа година.

Synapse

Најновото од развивачот на VR nDreams, Synapse е шутер во прво лице со телекинетски пресврт. Турнете кутии, лансирајте експлозиви и фрлајте ги непријателите со вашиот ум во оваа ексклузивна игра PSVR, која ќе биде лансирана некое време подоцна оваа година.

Journey to Foundation

Редок пример за адаптација на игра од книга-во-видео, Journey to Foundation е VR игра инспирирана од Foundation на Исак Асимов, роман објавен во 1951 година. Користете плазма факел, нанотехнолошка маска и вашите хакерски вештини додека истражувате цивилни немири на работ на Галактичката империја. Journey to Foundation започнува на PSVR2 во есента 2023 година.

Before Your Eyes VR

Последната VR игра на изложбата не треба вовед; Before Your Eyes VR, наградуваната инди игра БАФТА доаѓа во VR. Навигирајте низ емотивно патување, напредувајќи само со трепкање со очите. Ако сè уште не сте го играле, ова изгледа како особено извонреден начин да го направите тоа. Ако носите слушалки, никој не може да ве види како плачете. Пред твоите очи VR доаѓа во PSVR2 на 10 март.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.