Suicide Squad: Kill The Justice League – Нови карактери, Гејмплеј и Battle Pass

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Suicide Squad: Kill the Justice League е се поблиску до објавувањето на 26 мај. Додека видовме неколку трејлери на кои се прикажува бандата на Harley Quinn, Captain Boomerang, Deadshot и King Shark кои се борат против корумпираните членови на Justice League, новата состојба на играта зеде многу подлабоко нурнување во играта и другите детали.

Новиот проширен трејлер покажа дека Лигата презема корумпирана верзија на The Flash, кој се чинеше дека го следи Lex Luthor од неодредени причини. Сцената заврши со очигледно некорумпирана Wonder Woman која го користи своето ласо на вистината за да изнуди исповед од The Flash – но тоа не беше пријатно, бидејќи „вистината“ во овој случај очигледно е дека убиството на Justice League е единствениот начин.

Проширениот трејлер потоа се префрли во гејмплеј, која се фокусираше на тоа како ликовите играат поинаку еден од друг. Harley Quinn е извонредно агилна со граплинг хук, додека Deadshot и King Shark се повеќе фокусирани на движење во воздух. Дури погледнавме како Deadshot собори хеликоптер со своето оружје. King Shark, исто така, има пристап до моќни Melee завршни потези. Конечно, Captain Boomerang има потписно оружје опремено со Flash’s Speed Force, што му овозможува во суштина да телепортира до неговиот бумеранг откако ќе го фрли.

Трејлерот покажа и неколку нови ликови. Тие вклучуваат Hack, дигитален дух кој му помага на Squad, Toyman, кој помага во изработката на опремата на Squad и Gizmo, кој прави возила.

Suicide Squad ќе користи систем за оценки за опрема, кој се состои од оружје што користи различни производители како Lexcorp или GCPD. Повисоките резултати на опремата ќе отклучат нови мисии и ќе ви овозможат да го прилагодите ликот по ваш вкус. Но, козметиката не влијае на резултатот на брзината, така што можете да го промените изгледот што го сакате без да влијае на вашиот резултат. Трејлерот, исто така, вети нови ликови, оружја и мисии за играње со поддршка по лансирањето, заедно со борбена пропусница за нови козметички производи.

Suicide Squad ја развива Rocksteady, студиото зад серијата Batman: Arkham. Ова канонски се случува во истиот универзум, но се впушта надвор од Gotham и се случува во Metropolis. Приказната е насочена околу Task Force X, познат како Suicide Squad, која е распоредена да ја запре Justice League откако ќе биде преземена од Brainiac. Во него ќе се појави и починатиот гласовен актер Кевин Конрој, кој ќе ја повтори својата улога на Бетмен за една од неговите последни изведби.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.