Hyenas – Нов Multiplayer шутер од SEGA

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Креативното собрание на Sega работи на сосема нова игра откриена денес – Hyenas. Насловот е опишан како искуство со грабеж со повеќе играчи и повеќе тимови сместено во вселената со панк стрим естетика. Тоа практично значи дека играчите можат да скокнат во пет тима од по три играчи за да се борат меѓу себе за награда и „да се ангажираат, да избегнат, да искористат и да им го украдат патот до победата“. Дебитантскиот трејлер за играта покажува некоја брзо залепена акција, но за да видите сè сами, можете да го погледнете трејлерот подолу.

Приказната замислува свет во кој милијардерите конечно стигнаа до Марс, уништувајќи ја Земјата во тој процес. Сепак, богатите добиваат носталгија за културата на нивната поранешна планета. Така, тие испраќаат бродови да собираат грабеж од остатоците од сиромашните преживеани на Земјата. Незадоволни да го преземат ова седнување, Хиените возвраќаат.

Играта е сè уште во ран развој, па креаторите не го открија датумот на објавување, но знаеме дека играта доаѓа на PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One и PC. Иако сè уште е далеку, можете да се регистрирате за алфата на Hyenas денес!

Видете и дознајте многу повеќе за играта благодарение на IGN
Погледнете некаде од 30та минута

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.