Humble Bundle нудат 70 Capcom наслови за само $20

Оние кои обожаваат ретро борби и аркадни игри треба да го погледнат овој месечен Capcom Humble Bundle. Овој месец понудата е многу мрдната бидејќи Humble Bundle ви даваат 70 наслови, вклучувајќи ги Street Fighter V: Champion Edition, Final Fight, Ghouls ‘n Ghosts, Darkstalkers: The Night Walkers и многу други наслови на Capcom! И… За само 20 долари!

За само 20 долари, ќе добиете многу ретро игри од каталогот на Capcom и 34% попуст за Street Fighter 6 на Humble Store. Повеќето од 70-те игри потекнуваат од серијата Capcom Arcade Stadium, која зема аркадни скапоцени наслови од кои што се ретро, но прилагодени за модерните платформи!

Овој Capcom Humble Bundle дава клучеви за Steam за оние што го купуваат. Ако сакате само попуст од 34% Street Fighter 6, можете да донирате најниска сума од 2 долари. Со тие 2 долари исто така ќе ја добиете и Ultra Street Fighter IV. Дел од приходите одат за болниците на Children’s Miracle Network, кои обезбедуваат „32 милиони третмани секоја година за деца низ САД и Канада“, според нејзиниот опис на Humble Bundle.

Ако сте обожавател на Mega Man, можете да ги погледнете и Mega Man 2: The Power Fighters и Mega Man: The Power Battle. Felicia дури се претвора во синиот робот во чудесниот Super Gem Fighter Mini Mix, кој е исто така вклучен.

Треба да знаете дека Capcom Humble Bundle истекува на 29 февруари доколку одлучите да го купите. Еве сè што вклучува овој пакет:

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!