Captain America и Black Panther се враќаат во Втората Светска Војна

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Marvel Games и Skydance New Media ги открија плановите за нов наслов на Marvel со Captain America и Black Panther. Играта беше најавена како дел од големата изложба на игри на Дизни и Марвел, прва од ваков вид што го опфати целиот огромен список на имоти на Дизни што ги надгледува. Сепак, играта не доби име, ниту пак дознавме кога играта би можела да биде објавена или платформите на кои ќе биде објавена.

Трејлерот за играта се отвори со некои навестувања за поставката дадена преку музиката и оружјето пред да се префрли на штитот на Капетан Америка. Гледајќи подалеку, гледаме дека штитот имал траги од канџи преку него што го откриле црниот пантер. Двајца други херои, исто така, ќе се приклучат на борбата, иако тие не беа истакнати како првите двајца.

Иако овој вид на тим-ап со два херои е невиден тим што се однесува до адаптациите за игри, природно постои преседан од обемниот стрип универзум овие два лика да се здружат еден со друг. Откривањето беше изненадувачки без оглед на тоа, но можеби не толку изненадувачки како што можеше да биде по некои протекувања оваа недела кои изгледаа дека ќе го расипат големото претставување. Овие наводни протекувања сугерираа дека овие двајца херои ќе се здружат во амбиент од Втората светска војна. Иако не е експлицитно потврдено, се чини дека истекувањето на оваа поставка е точно.

Знаевме и пред ова дека Amy Hennig ќе работи со Marvel Games на нов наслов, така што ова конкретно откритие беше еден народ со нетрпение го очекуваше пред настанот. Во рамките на новото студио Skydance New Media, Хениг и компанијата се обврзаа да направат „наративна, блокбастерска акциона-авантуристичка игра, со целосно оригинална приказна и поглед на Марвеловиот универзум“. Малку беше кажано за играта потоа, но секогаш кога Дизни ќе се зафркаваше дека оние што ќе се прилагодат на витрината за игри и на поголемиот настан D23 Expo ќе добиваат „примерен поглед на претстојната игра на ансамблот на Marvel од Skydance New Media“, откривањето беше потврдено.

На изложбата на игрите на Дизни и Марвел, Skydance New Media откри ненасловена игра на Captain America и Black Panther сместена во Втората светска војна. Имаше многу малку детали во трејлерот, но за среќа, новото соопштение за печатот одговара на некои прашања на кои фановите останаа по завршувањето на трејлерот. Играта ќе биде „globe-trotting adventure“ и ќе има четири херои кои можат да се играат: Steve Rogers како Cap, Azzuri дедото на T’Challa’s како Black Panther, Gabriel Jones член на Howling Commandos, и Nanali лидер на Wakandan Spy Network.. Говорејќи на панел (преку Рајан Пенагос), беше потврдено дека играта е инспирирана од стрипот Captain America/Black Panther: Flags of Our Fathers и се очекува играта да биде водена од приказни и „длабоко филмска“. Тимот исто така работи на создавање интуитивни контроли кои навистина прават играчот да се чувствува како да ги отелотворува овие херои.

“We’re so grateful for all the enthusiasm and support we’ve received from fans, and we’re thrilled to finally unveil a first glimpse of the game during this year’s D23 Expo,” said Amy Hennig, President, Skydance New Media, in a statement. “Marvel has been an incredible partner throughout the creative process as we develop an original story and build an exciting new team of characters. We hope fans are intrigued by this sneak peek, and we’re excited to share more down the road.”

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!