Канцелариите на Dunder Mifflin од The Office се ставени во The Last of Us Part 1

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

По објавувањето и лансирањето на почетокот на овој месец, бројни фанови ги споделуваат своите неверојатни откритија во The Last of Us Part 1. Ова вклучува мали промени во кинематиката на различните интерактивни реквизити кои се наоѓаат низ пост-апокалиптичниот амбиент на играта.

Сега, еден играч сподели нешто што се чини дека е реалност и е едно од најдобрите нешта што се ставени во играта! Канцелариите на Dunder Mifflin од култната серија The Office се рекреирани директно во самата The Last of Us Part 1!

Како што е прикажано на клипот подолу, можете да го видите Jeol како се засолнува од своите непријатели во навидум обична канцеларија. Меѓутоа, со поблиска проверка, има нешто познато за распоред во канцеларијата. Како што објаснува нараторот, можете да видите што би било еквивалент на рецепционерското биро на Pam спроти влезното лоби на канцеларијата. Во меѓувреме, настрана е канцеларијата на Michael Scott, а во централното подрачје на главната просторија е оставено бирото на Dwight. За жал, се чини дека никаде нема спајалица ставена во желе!

Без разлика, се чини дека некој во Naughty Dog бил обожавател на ескападите што се одвивале во Dunder Mifflin.

Ова секако може да биде случајност. Сепак, Naughty Dog промени некои соби и области во овој римејк за да даде попрепознатлив стил – нешто што се чини дека покажува. Ако ова навистина се покаже како почит на The Office, тоа не би било првпат тимот на Last of Us да ја сподели својата љубов кон одредена ТВ серија во светот на игрите.

На пример, во The Last of Us Part 2, фановите можат да наидат на телата (барем по име) на Jensen Ackles and Misha Collins од Supernatural.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!