Новости

Првото големо ажурирање на Elden Ring додаде повеќе тајни, квестови и луѓето во веќе огромниот свет

Elden Ring го доби ажурирањето V1.03, и иако тој скромен број можеби не сугерира ништо вредно за одбележување, играта всушност

Прочитај повеќе
Nintendo

Nintendo Switch Online добива 3 нови SEGA GENESIS игри

Игрите Super Fantasy Zone, Alien Soldier и Light Crusader се додадени во библиотеката Sega Genesis за Nintendo Switch Online. Од

Прочитај повеќе
Новости

Девелоперите на Until Dawn ја прикажаа својата нова игра – The Quarry

Деелоперите Supermassive Games и паблишерот 2K Games ја прикажаа својата нова хорор игра која што го носи името “The Quarry”

Прочитај повеќе
Поп-култура

Disney објавија целосно нова сцена од серијата Moon Knight

Disney штотуку објави нов клип од новата серија за нивната стриминг платформа Disney+ ‘Moon Knight’ која што изгледа воодушевувачки. Изгледа

Прочитај повеќе
Новости

LEGO најави Back to The Future DeLorean Time Machine сет

После многу долго време на чекање LEGO конечно направи сет од Back to The Future. Сетот ќе биде познатиот DeLorean

Прочитај повеќе
Новости

Godfall добива огромен и бесплатен Update

Godfall ќе добие огромен и бесплатен update кој што ќе се вика ‘Exalted Update’ на 7ми април во секоја верзија

Прочитај повеќе
PlayStation

Hogwarts Legacy – Време на излегување и прв гемплеј од играта беше прикажан на State of Play

Hogwarts Legacy – новата игра од светот на Harry Potter која што е во развој за PC, PS4/5, XBOX ONE/S/X,

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation направиле две големи подобрувања кај PS5 контролерите

Playstation направиле неколку подобрувања на контролерот на PS5 DualSense кои што не можат сите да ги видат и многу луѓе

Прочитај повеќе
Поп-култура

MGM сега е дел од Amazon

Amazon официјално го купи гигантот MGM за наверојатни $8.45 милијарди, без јавен одговор од FTC (Federal Trade Commission) за тоа

Прочитај повеќе
Поп-култура

Постери од карактери за филмот Sonic The Hedgehog 2

Sonic The Hedgehog 2 својата премиера ќе ја добие следниот месец на 8ми април и тоа значи дека овој период

Прочитај повеќе