PC

Vampire Survivors ќе добие 9 нови карактери, 5 нови стази и 16 нови оружја

Vampire Survivors, играта што ја нарековме „најдобрата џебна промена што можете да ја потрошите на Steam“, сега има соодветен патоказ за развој. Во

Прочитај повеќе
Новости

Шефот на Amazon Games – Michael Frazzini поднесе оставка од работната позиција

Шефот на студиото „Амазон гејмс“, Мајк Фрацини, се повлекува од функцијата за да се фокусира на семејството, според извештајот на Блумберг. Frazzini помогна

Прочитај повеќе
Новости

Најдобрите 8 Souls-Like игри кои што може да ги играте во 2022

Dark Souls е една од највлијателните видео игри на сите времиња, при што ремек-делото на From Software од 2011 година откри дека неговите

Прочитај повеќе
Новости

Продолжението на The Forest – Sons of The Forest е одложена

Sons of the Forest, новата игра од креаторите на The Forest, Endnight Games, веќе нема да се прикажува на 20 мај. Програмерите го

Прочитај повеќе
Новости

PUBG го прикажаа Roadmap-от за 2022 година

PUBG: Играчите на Battlegrounds го добија својот прв поглед на патоказот на играта за 2022 година оваа недела за да видат што подготвуваат

Прочитај повеќе
Новости

Нови детали за играта Texas Chain Saw Massacre

Gun Media повремено ја ажурираше страницата на The Texas Chain Saw Massacre со нови информации за играта, без разлика дали се работи за

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Escape From New York добива нова друштвена игра (борд гејм)

Култната класика Escape From New York добива нова друштвена игра. Студиото Pendragon Game ги објави плановите да објави игра на табла заснована на

Прочитај повеќе
Новости

Indie авантурата A Space for The Unbound доаѓа на PS5 и XBOX Series S/X на крајот од оваа година

PQube и Toge Productions, заедно со тимот за развој на Mojiken Studio, објавија трејлер за нивната претстојна наративна авантура A Space for the

Прочитај повеќе
Новости

Протече потенцијалниот датум на објавување на A Plague Tale: Requiem

Иако Focus Entertainment и Asobo Studio сè уште официјално не го открија датумот на објавување на A Plague Tale: Requiem, можно е тоа

Прочитај повеќе
Новости

Skate 4 е наводно во фаза на тестирања и можеби ќе ја видиме на почеток од следната година

Скејт 4 би можел да излезе наскоро. По речиси десет години чекање за ново продолжение во оваа серија за скејтбординг на EA, Skate

Прочитај повеќе