PlayStation

Гласини велат дека Game Pass-от на Sony наскоро ќе биде претставен

Според Блумберг, Sony наводно ќе го објави својот одговор на Xbox Game Pass, услуга која во моментов е позната како Спартакус, „уште“ следната

Прочитај повеќе
Новости

Студиото Tango Gameworks работат на целосно нов наслов кој што ќе биде тотално различно од хорор

Tango Gameworks моментално го слави објавувањето на GhostWire: Tokyo, кое денес излезе на PlayStation 5 и PC, но студиото веќе се подготвува за

Прочитај повеќе
Новости

GTA+ претплата за GTA Online

Rockstar Games објави нова програма за членство за GTA Online наречена GTA+ оваа недела. Преку оваа услуга за претплата, играчите на GTA Online

Прочитај повеќе
Поп-култура

Магазинот Total Film со две ексклузивни предни страни на Tom Cruise и неговиот нов филм Top Gun: Maverick

Том Круз изгледа добро како Маверик во некои нови слики од Top Gun: Maverick кои ќе ја красат насловната страница на списанието Total

Прочитај повеќе
Новости

Листа на сите 300 карактери кои што се појавуваат во LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Новото протекување на Lego Star Wars: The Skywalker Saga се појави на интернет и се однесува на сите ликови што може да се

Прочитај повеќе
Новости

Музејот за Ретро компјутери и хардвер од Украина е наводно уништен од руско бомбандирање

Содржи 120 ретро компјутери и конзоли, и вкупно над 500 технолошки експонати, колекцијата во приватна сопственост сега постои само во сеќавањата на интернет

Прочитај повеќе
Новости

Deliver Us Mars, атмосферскиот Sci-Fi продолжеток на Deliver Us The Moon кој ќе биде на црвената планета

Deliver Us Mars е новонајавеното продолжение на научно-фантастичната авантуристичка игра од 2019 година, Deliver Us The Moon. Според насловот, овој пат сте фрлени

Прочитај повеќе
Новости

Techtonica, First-Person фактори билдер симулатор најавена и ќе излезе наскоро

Fire Hose Games ја објавија Techtonica, игра за градење фабрики во прво лице, поставена под површината на вонземска планета. Работете сами или со

Прочитај повеќе
Новости

Songs of Conquest добива Early Access во мај 2022

Coffee Stain Publishing и Lavapotion објавија дека Songs of Conquest наскоро влегува во раниот пристап. Додека Songs of Conquest влегува во раниот пристап

Прочитај повеќе
Новости

Update-от за Пиринејскиот Полуостров во Microsoft Flight Simulator е веќе достапен

Време е да се истражуваат сончеви пејзажи бидејќи Asobo Studio објави дека ажурирањето на Microsoft Flight Simulator од Пиринејскиот Полуостров сега е достапно.

Прочитај повеќе