XBOX & Bethesda Games Showcase – Сите новости од настанот

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Заврши еден од најдобрите гејминг евенти годинава! Иако настанот беше поделен на Microsoft и Bethesda, сепак они беа тие што прикажаа најмалку работи но најдобри! Добивме околу 30 трејлери и претставувања на нови и со сега видени игри, но во рок од 1ипол час настанот дефинитивно ни ги наполни гејмерските души и срца! За сите што не го гледаа настанот, направимве една листа каде што можете да видите се што беше прикажано, или да ги видите само одредените работи кои што беа најавени/прикажани!

RedFall
Голем гејмплеј трејлер

До сега многу малку имаме видено од играта која што заедно со Starfield беа одложени за следната година, но сепак сега добивме еден убав гејмплеј од играта! Нешто што долго време го чекавме да видиме малку повеќе…

Hollow Knight Silksong
Гејмплеј трејлер

Една од најдобрите игри со новото ѕверско продолжение кое што го чекаме веќе долго време и ќе си го чекаме се до моментот додека не излезе бидејќи ова е игра што сите треба да ја играат!

High on Life
Прикажување на играта од креаторите на Rick and Morty

Нема многу што да се кажува за оваа игра… Ако сте фанови на Rick and Morty и таа игра + играта Solar Opposites ова е игра за вас!

Riot Games доаѓаат на Game Pass

Рајот доаѓа во зелениот гејмерски рај!

A Plague Tale: Requiem
Нов гејмплеј трејлер

Првиот дел на A Plague Tale го погоди светот на многу изненадувачки начин, а ова продолжение е нешто со сите го чекаат! Продолжението треба да има подобар гејмплеј, подобри механики и едноставно многу повеќе што фалеше во првиот дел!

Forza Motorsport се враќа!
Трејлер и гејмплеј

Microsoft Flight Simulator x HALO

Overwatch 2 ќе биде Free-To-Play + Нов карактер
Можеби целосно или само PvP модот

Големата вест… Иако пред неколку дена протече дека Overwatch 2 можеби ќе биде Free-To-Play денес официјално беше најавено дека играта добива Early Acess + ќе биде Free-To-Play! Дали ќе биде целосно, само PvP модот или што и како уште не знаеме.

Ara: History Untold
Конкуренцијата на Civilization игрите

The Elder Scrolls Online: High Isle
Играта не носи во тотално нов регион

Fallout 76 Expeditions: The Pitt

Forza Horizon 5 x Hot Wheels
Загрејте ги гумите на вашите колички

ARK 2
Vin Diesel ако се откаже од возење на коли ќе јава Диносауруси

Scorn
Трејлер за објавување на дата

Flintlock: The Siege of Dawn
Гејмплеј трејлер

Minecraft: Legends
Само легенди можат да го играат ова!

Lightyear Frontier – A Fresh Start
Фарминг Симулатор 2.0

Gunfire Reborn

The Last Case of Benedict Fox
Официјален трејлер за прикажување на играта

As Dusk Falls

Naraka доаѓа на XBOX

PENTIMENT

GROUNDED
Во светот на б̶а̶ј̶к̶и̶т̶е Бубачките

Ereban: Shadow Legacy
Официјален трејлер за прикажување на играта

Diablo 4
Нова класа и зборење за играта

Sea of Thieves
Трејлер за 7ма сезона

Ravenlock
Гејмплеј трејлер

Cocoon
Официјален трејлер за прикажување на играта

Wo Long: Fallen Dynasty
Јапонските игри стануваат поблиски за сите нас

HIDEO KOJIMA РАБОТИ НА ИГРА ЗА XBOX
СЕ ЗБОГУВАШЕ (ИЛИ НЕ) СО PLAYSTATION

STARFIELD, STARFIELD, STARFILED И УШТЕ МНОГУ STARFIELD

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.