Spider-Man: Across the Spider-Verse ги откри актерите за The Vulture, Captain Stacy и многу повеќе

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Денеска се одбележува првиот ден од Annecy Festival, годишниот фестивал за анимиран филм во Annecy, Франција — и започнува со жестоко, бидејќи Sony Pictures Animation ја информира публиката за продукцијата на Spider-Man: Across the Spider-Verse Part 1. Покрај литографијата со Miles Morales and Spider-Man 2099, која очигледно им беше дадена на присутните на фестивалот, Sony сподели слика од филмот и малку вести за кастингот.

Некои од овие работи беа веќе познати по CinemaCon, кога Sony ги прикажа првите 15 минути од филмот, со воведувањето на Issa Rae како Jessica Drew/Spider-Woman. Други додатоци на актерската екипа се Jorma Taccone као The Vulture и Shea Whigham како “by-the-books” полицискиот началник George Stacy.

Литографијата со Miles Morales and Spider-Man 2099

Сите новости од се ова ни доаѓаат од Twitter, и сите твитоив може да ги погледнете ТУКА (tap), подоле ги пишува сите твитови посебно.

Take a breath and a leap of faith… Sony Pictures Animation Presents: “Spider-Man: Across the Spider-Verse” at #AnnecyFestival starts NOW.

First up, Sony Animation’s SVP of Production Kevin Noel takes the stage at #AnnecyFestival to kick off our presentation.

Before we get into too much new stuff, @philiplord and @chrizmillr make a surprise (virtual) appearance to wow the #AnnecyFestival crowd with their extensive French vocabulary. They say words like “amuse-bouche” … and remind the crowd at #AnnecyFestival of the very first Across the #SpiderVerse teaser trailer we released late last year.

The rest of our filmmaking super team takes the #AnnecyFestival stage! Welcome, Directors Justin K. Thompson (@shinypinkbottle), Kemp Powers (@Powerkeni), and Joaquim Dos Santos (@JDS_247). The guys start off by diving deeper into the #SpiderVerse.

The #AnnecyFestival crowd is getting a glimpse at visual development and behind-the-scenes art of Gwen Stacy (voiced by @HaileeSteinfeld) and her world, Earth-65. Spoiler alert: Everything is beautiful. Think watercolors, layered brushstrokes, and paper textures.

As a treat #AnnecyFestival gets a sequence from the film! In this clip, we find Gwen’s dad, George Stacy (voiced by Shea Whigham), a “by the books cop,” responding to a disturbance at the Guggenheim Museum. Of course, Gwen beats him to the scene, where she’s met with new faces… In that Across the #SpiderVerse clip we saw: An anachronistic version of The Vulture (voiced by @jormataccone), our old friend Spider-Man 2099 (voiced by Oscar Isaac), and the incomparable (and pregnant!) Jessica Drew aka Spider-Woman (voiced by @IssaRae). #AnnecyFestival

Onto Spider-Man 2099 art. Unlike other Spideys, Miguel O’Hara wasn’t bitten by a radioactive bug and doesn’t have Spidey Sense. But with advanced tech and his own prowess, he’s got super strength! wall-climbing claws! a giant laser web! a flying wing-suit!! #AnnecyFestival. Much like Gwen in the clip, the #AnnecyFestival audience is in awe of Jessica Drew aka Spider-Woman! We’re seeing more of her character through expression sheets and visual development. She’s a certified badass.

Now, for the reason we’re all here, the heartbeat of our #SpiderVerse, the one and only Miles Morales (voiced by Shameik Moore)! He’s grown up a bit and is learning to balance school life with home life with hero life. He’s also got a new suit and Spidey symbol. #AnnecyFestival

Time to drop in on Miles in this next clip for the #AnnecyFestival crowd to see what he’s been up to.

In our second Across the #SpiderVerse clip we shared with the #AnnecyFestival audience, Miles is running late for a meeting between him, his parents, and school counselor (voiced by @TheRealDratch).

Miles has a ton on his mind from getting into the school of his dreams, to keeping his city safe, to being a good son to his parents. It’s a lot! Not to mention… something seems to be setting off his Spidey Sense… 🤔 #AnnecyFestival

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.