Dragon Age: Absolution – Новата анимирана серија на Netflix

Обожавателите на Dragon Age имаат со што да се задоволат додека го чекаат Dragon Age: Dreadwolf. Денес, на Netflix Geeked Week, го добивме нашиот прв поглед на новата анимирана серија од BioWare заснована на нејзината сакана сопственост наречена Dragon Age Absolution.

Прикажа кул анимиран стил и нови ликови во универзумот. Сепак, не беше потврдено дали ова ќе се поврзе со претстојниот натпревар. Во трејлерот пишуваше: „Ќе се издигнат нови херои“ и „започнува нова сага“, правејќи да изгледа како да нуди нова влезна точка во франшизата. Помина, исто така, долго време откако немавме некои нови навики за ерата на змејовите. Во првите редови на трејлерот беше мистериозен нов лик, како и големите сили и големите лоши.

Соопштението за медиумите потврди дека анимето е сместено во Tevinter и ветува нови ликови инспирирани од Dragon Age, вклучувајќи џуџиња, магови, витези, Кунари, црвени темплари, демони и други специјални изненадувања.

Dragon Age Absolution доаѓа во декември. Можете исто така да го погледнете целосниот трејлер погоре за да го анализирате секој мал детаљ.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!