Контролер за деца модифициран да работи на PC и специјализиран за Elden Ring

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Првата игра на вашето дете да е Elden Ring е интересен избор

Во последно на социјалните мрежи од Америка излегуваат многу интересни видеа како родители на своите мали деца им купуваат Fisher-Price’s “Laugh & Learn Game & Learn Controller.” Со помош на многуте Memes кои излегуваат на интернет, еден генијалец и играч на Elden Ring со помош на модифицирање и одредени модови, го направил контролерот да работи на PC и да може да се игра Elden Ring со него. Како што изјави The Verge. Модераторот на контролорот Rudeism (на Твитер) вчера објави клип на кој тој го користи овој модифициран контролер за да игра Elden Ring и иако само тоа е импресивно има нешто многу појако од тоа! Контролерот/играчката ги прави истите звуци кога ќе стиснете на некое копче! Епа подобро од тоа не може да биде!

Како што можете да видите на видеото погоре, тоа е прилично смешен мод и нешто што не може на секој уште одма да му текне. Што се однесува до тоа колку е всушност забавно да се игра Elden Ring со овој контролер, само Rudeism знае, но нешто ни кажува дека ќе биде малку потешко да се победи големиот Raddan на овој начин!

Замислете Raddan е скоро мртов, му останува сила уште колку да го дувнете, нешто се случува и вие умирате. Во тој момент почнува песна од Fisher-Price која што ве демнее кога умирате. Повеќе контролерот не е смешен нели…

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.