Forza Horizon 4 си заминува од XBOX и ПЦ

Playground Games ја бришат Forza Horizon 4 од онлајн продавниците на крајот на годината, поради „лиценцирање и договори“ со партнерите на играта. На 15 декември, Forza Horizon 4 ќе биде отстранета од дигиталните продавници на ПЦ и XBOX. Ова вклучува и Xbox Game Pass.

Претстојното бришење значи дека новата плејлиста од серии и фестивали што започнаа претходно оваа недела, а која ќе трае до 22 август, ќе биде последна. По ова време, играчите повеќе нема да можат да пристапуваат до екранот на плејлистата, освен да ја гледаат историјата на плејлистата на фестивалот.

Крај на една Ера

„Иако нема да има повеќе Фестивалски плејлисти по Серијата 77 (22 август), сепак ќе можете да го гледате екранот Forza Events кој ќе вклучува избор на дневни и неделни предизвици“, сподели Playground Games на блог. Завршувањето на овие предизвици и настаните во живо на Forzathon ќе им заработи на играчите Forzathon поени, кои може да се заменат за Backstage Passes.

DLC-то на Forza Horizon 4 е веќе отстрането од листата, што значи дека отсега па натаму оваа содржина може да се набавува само преку купување на верзиите на играта Deluxe или Ultimate Edition.

„Играчите кои веќе ја поседуваат играта и нејзината содржина ќе можат да ја преземаат и играат како вообичаено, вклучувајќи ги нејзините офлајн, онлајн и функциите за повеќе играчи“, велат од Playground. „Физичките копии од играта купени по [15 декември] исто така ќе работат и ќе можат да користат онлајн функции.

„Со тоа што имате активна, целосно платена (не намалена) претплата за Xbox Game Pass на 25.6. ќе имате право да добиете токен за игра доколку сте купиле дополнителна содржина за Forza Horizon 4 преку вашиот Xbox Message Center“, се вели , додавањето на овие кодови ќе почне да се дистрибуира во наредните денови.

Ви благодариме многу што уживавте во ажурирањата на содржината што ги донесовме во оваа игра“, заврши тимот на Форца.

„Не заборавајте да го искористите максимумот од преостанатото време од Плејлистата на фестивалот и дека кога играта ќе се избрише, сепак ќе можете да ја играте како и секогаш.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!