Bella Ramsey во нова реклама за PlayStation

Ѕвездата на The Last of Us, Bella Ramsey, глуми во нова реклама за PlayStation. The Last of Us е една од најголемите ТВ серии во 2023 година и тоа многу влијае поради квалитетот на серијата, но нормално и целата актерска екипа. Pedro Pascal ги зголеми своите веќе високи нивоа на слава глумејќи како Joel во серијата, а Bella Ramsey стана мега голем хит со нејзината улога како Ellie. Се очекува двајцата да се вратат за да ја снимаат 2-та сезона на The Last of Us во текот на следната година, но останува да се види кога тоа всушност ќе биде објавено за фановите да уживаат.

Како и да е, додека сите чекаме со исчекување, Bella Ramsey максимално ја користи својата улога глумејќи во нова реклама за PlayStation. Ramsey се игра себеси во оваа нова реклама за PlayStation VR2, истакнувајќи дека се подготвуваат за нејзиното полагање за возачка (се спрема за градска хехе). Потоа го става VR ленсот и игра Gran Turismo 7. Има дури и референца за автомобилот кој го има Ramsey, светкав црвен Fiat 500, кој го купи откако заврши со снимање на The Last of Us. За жал, колку и да е извонредно трките во PSVR2, тоа веројатно не е најдобриот начин да научите како да возите, бидејќи подоцна во рекламата, Ramsey паѓа на полагање бидејќи вози 120km/h во зона од 50km/h. Ова е забавна мала реклама и покажува дека PlayStation се обидува да ја искористи ѕвездената моќ на еден од актерите кои се многу вклучени во адаптацијата на една од нивните игри.

Уредот PSVR2 започна бавно… Единствените големи игри од First Party што ги имаше при лансирањето беа Horizon Call of the Mountain и Gran Turismo 7, но имаше пристојна количина на игри од Third Party девелопери. Во моментов, Sony допрва треба да објави други големи игри од First Party за уредот, но се надеваме дека тоа ќе се промени ова лето.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Во новиот блог пост, PlayStation објави дека планираат да додаде компјутерска поддршка за уредот PSVR2 некаде во 2024 година.

Компанијата соопшти дека „во моментов ја тестираме способноста на игрите на PSVR2 да пристапат до дополнителни игри на компјутер“.

Бидејќи овие планови сè уште се во фаза на тестирање, фановите може да очекуваат поддршката за компјутер да пристигне подоцна во текот на годината.

Сепак, ова е само шпекулација. PlayStation не откри точен датум на објавување. Но, компанијата потврди дека „се надеваме дека ќе ја направиме оваа поддршка достапна во 2024 година“.

PlayStation VR

Уредот PSVR2 првпат беше објавен минатата година, со повеќе од триесет игри на лансирање. Ова вклучуваше тринаесет сосема нови наслови. Сепак, VR просторот продолжува да се шири. PlayStation VR2 сепак би можел да користи поширок избор на игри, а поддршката за компјутер дефинитивно би била голем скок напред.

Фановите веќе шпекулираат за некои од потенцијалните компјутерски игри кои би имале корист од овој пристап. Но, PlayStation не елаборираше колку ќе биде обемна поддршката. Apple Vision Pro објавен претходно овој месец, на различни критики. Некои корисници, меѓу другото, не беа задоволни од неговата тежина.

Значи, PSVR2 веројатно има еден конкурент помалку таму. Иако, сè уште има разговори дека Xbox би можел да инвестира во рачен уред некогаш во иднина. Засега, Мајкрософт неодамна објави дека работи на „моќна“ конзола од следната генерација.

Џим Рајан, кој ќе се повлече од функцијата извршен директор во Sony Interactive Entertainment следниот месец, неодамна ги наведе своите најдобри PlayStation игри од секоја генерација.

Се надеваме дека PSVR2 наскоро ќе има можност да вклучи повеќе свои класици со поддршка за компјутер оваа година.