Развојот на Psychonauts 2 документиран во Серија од 32 дела

2 Player Productions, филмската екипа зад прославената Double Fine Adventure! серијата што го хронизира создавањето на Broken Age на Double Fine Productions, ненадејно објави нова документарна серија по развојот на Psychonauts 2. Најдобро од сè, можете да ја гледате секоја епизода веднаш и тоа директно на YouTube без никакви плаќања и проблеми.

Серијата, наречена PsychOdyssey, се состои од неверојатни 32 епизоди, од кои сите се достапни за бесплатно гледање на каналот на YouTube на Double Fine. Double Fine Adventure! заработи пофалби за својот суров, интимен поглед на добрите, лошите и грдите страни на развојот на играта додека екипата помина со години снимајќи во студиото на Double Fine додека се собра Broken Age. Бурниот пат до објавувањето на Psychonauts 2, од кампањи за групно финансирање до купувањето на Double Fine од Microsoft, го прави неговото создавање фасцинантна тема, а ние сме возбудени да видиме како 2 Player Productions го сними тоа.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.