Xbox

Godfall: Ultimate Edition и Exalted Update доаѓа на 7 април за XBOX и Steam

Насловот кој беше наменет за лансирање на PlayStation 5, Godfall се враќа во форма на Ultimate Edition, што го носи на Xbox и Steam за прв пат. Godfall: Ultimate Edition пристигнува на 7 април, комбинирајќи го акциониот RPG за повеќе играчи со експанзијата Fire & Darkness, Primal, Lightbringer, претстојните Exalted ажурирања и Ascended издание плус […]

Прочитај повеќе
Новости

Ryu, Chun-Li и Akuma од Street Fighter доаѓаат во Brawlhalla

Најпопуларните ликови на Street Fighter се вкрстуваат со борбената игра на Ubisoft за бесплатна игра Brawlhalla. Ryu, Chun-Li и Akuma од серијата Capcom пристигнаа во Brawlhalla како дел од најновиот настан „епски кросовери“ на играта. Покрај познатите борци, Brawlhalla воведе нов режим наречен Street Brawl, кој става вртење на Street Fighter во играта со здравствени […]

Прочитај повеќе
Новости

Diablo 2 Resurrected Remastered Cinematics се тука и тие се неверојатни

Early access BETA за Diablo 2: Resurrected започнува кон крајот на оваа недела и ја вклучува сосема новата кинематика на играта. Но, не треба да чекате за да ги гледате, бидејќи развивачот Blizzard пред време го објави кинематиката Act I an Act 2 – и тие изгледаат неверојатно. Тие покажуваат огромно подобрување во однос на […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Forspoken открива повеќе детали за својата приказна

Forspoken, акциониот RPG со отворен свет првпат објавен како Project Athia, е подготвен да открие уште неколку детали за наративот што ќе ги поттикне играчите да го истражуваат светот на Athia низ очите на главниот лик Frey Holland. Поголемиот дел од раниот маркетинг за Forspoken се фокусираше на техничките и визуелните достигнувања на играта, при […]

Прочитај повеќе
Новости

Fortnite собрале $36 милиони за помош во Украина за помалку од 48 часа

Epic Games и Microsoft успеаја да соберат неверојатни 36 милиони долари за помалку од 48 часа, кои ќе бидат наменети за хуманитарна помош во Украина. Во текот на викендот, двете компании ветија дека приходите од какви било купувања со вистински пари направени во Fortnite помеѓу 20 март и 3 април ќе бидат наменети за избор […]

Прочитај повеќе
Новости

Играчите на Far Cry 6 се изненадени со Stranger Things мисија/кросовер

Far Cry 6 на Amazon Luna, Google Stadia, PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S и Xbox Series X добива нова содржина оваа недела, благодарение на хит ТВ-шоуто на Netflix, Stranger Things. И за разлика од некои други содржини на играта по лансирањето, оваа содржина е бесплатна. Додека DLC на Vaas, Pagan Min и […]

Прочитај повеќе
Новости

Ubisoft наводно работи на Immortals: Fenyx Rising продолжение, но и на тотално нова Price of Persia игра

Бидејќи и оваа година беше откажан саемот Е3, а онлајн верзијата на саемот сè уште е неизвесна, сите очи се насочени кон големите издавачи и нивните планови да презентираат нови игри и проекти оваа пролет/лето. Според најновите извештаи, Ubisoft моментално подготвува сопствена „масовна“ изложба, каде би можела да ги открие досега ненајавените игри, новата игра […]

Прочитај повеќе
Новости

We Were Here Forever е закажана да излезе во мај 2022

Програмерите Total Mayhem Games објавија дека датумот на објавување We Were Here Forever е поставен за мај 2022 година. Датумот на објавување We Were Here Forever е поставен за 10-ти мај на PC (преку Steam и Epic Games Store), со верзии на конзоли на Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 и PlayStation 5 „наскоро […]

Прочитај повеќе
PC

Откриени се харверските барања за PC верзијата на Tiny Tina’s Wonderlands

До излегувањето на Tiny Tina’s Wonderland има помалку од 10 дена до излегувањет, и доколку планирате да ја играте играта на PC денес ни ги открија хардверските барања кои што ќе бидат потребни да ја играте играта. За тие што не знаат ова е спин-оф серијал од мегапознатиот Borderlands серијал и една од подобрите игри […]

Прочитај повеќе
Новости

Godfall добива огромен и бесплатен Update

Godfall ќе добие огромен и бесплатен update кој што ќе се вика ‘Exalted Update’ на 7ми април во секоја верзија на играта (Challenger, Deluxe, Ascended или Base) и тоа на сите платформи. Тоа значи дека ќе биде бесплатен за сите играчи на PS4/5 и PC. Претстојното бесплатно ажурирање од Gearbox Publishing и развивачот Counterplay Games […]

Прочитај повеќе