Jessie Buckley ќе ја има главната улога во The Dark Pictures Anthology: The Devil In Me

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Антологијата на Dark Pictures: The Devil In Me е претстојниот дел од колекцијата хорор игри на Supermassive Games и финалето на сезоната. Досега, филмски трејлер ја воспостави атмосферата за претстојните стравови, а сега знаеме дека во играта ќе глуми актерката номинирана за Оскар, Џеси Бакли.

Бакли ќе го позајми својот глас и сличност на протагонистот на играта, Кејт Вајлдер. Филмските заслуги на актерката ги вклучуваат „Изгубената ќерка“ (што ѝ донесе оскар за најдобра споредна женска улога на Оскарите во 2022 година), Дива роза и Џуди. Таа, исто така, имаше забележителни ТВ улоги во серии како што се Фарго и Чернобил.

The Devil in Me ја следи документарната филмска екипа која добива покана да ја истражи репликата на домот на првиот американски сериски убиец, Х.Х. Холмс. Додека го истражувате злокобно наречениот „Замок на убиствата“, работите брзо стануваат на полошо, бидејќи екипажот е следен од опасна фигура. The Devil In Me наводно ќе се појави оваа година со оглед на годишната брзина на издавање на претходните игри на Dark Pictures, но Supermassive не потврди прозорец за издавање. Ќе послужи како финале на првата сезона на Антологијата. Се претпоставуваше дека последните четири записи во планираната серија од осум натпревари ќе ја сочинуваат сезона 2; сепак, Supermassive неодамна ги заштитува титулите на уште пет игри, со што вкупниот број достигна 10.

На „Супермасив“ му претстои напорна 2022 година затоа што ја има и хорор-играта „Каменолом“ во летниот камп што ќе се појави во јуни. Студиото смета дека оваа титула исполнета со ѕвезди е духовен наследник на Until Dawn

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.