Capcom купија студио за анимациија за само $27,000

За нас е навистина добро што ги правиме нашите игри за секоја VR технологија што постои. Тоа за нас е придобивка бидејќи играчите можат да не најдат насекаде и можат да ги играат нашите игри на која било VR конзола. Ги имаме најдобрите реализации со Sony и нивните PSVR уреди, а исто така и META VR уредите. Тие две се нашите главни VR технологии. Но, исто така, работиме со сите други помали или поголеми VR уреди

Секое засилување е добро засилување!

Во изјавата објавена од Capcom за објавување на аквизицијата, се вели:

Со седиште во Тајван, силата на Minimum Studios лежи во производството на анимација за развој на домашни видео игри за потрошувачи, а студиото работеше и на главните наслови на Capcom во минатото. Capcom одлучи да го направи студиото своја подружница за одржливо да ги зајакне своите развојни и технолошки способности, со цел да ја постигне својата долгорочна цел на управување од 100 милиони единици во годишна продажба.

Неодамна, Capcom го потврди тековниот развој на нова игра Resident Evil, која ја води директорот на Resident Evil 7. Ништо не се знае за играта, но беше изјавено дека ќе биде значителна понуда, што укажува на тоа дека ќе да биде поголема од неодамнешните наслови, вклучително и Resident Evil Village.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!