Забава

IKEA ја претстави новата колекција на мебел наменета за гејмери

IKEA штотуку го претстави BRÄNNBOLL, целосно нова колекција на мебел наменета за гејмерите. Ова е разновиден опсег кој вклучува дваесет нови видови на мебел, од кои сите се дизајнирани да ги поддржуваат гејмерите на различни начини. Претежно е центрирано околу столици, но има и решенија за складирање, корпи, маси и странични маси кои влегуваат во

Прочитај повеќе
Забава

Легендата на F1 Луис Хамилтон не може да игра тркачки игри

Познатиот и неверојатно успешен Ф1 возач Луис Хамилтон ја има една од најдобрите кариери во историјата на трките, со рекорди за најмногу победи во кариерата, најмногу пол-позиции, најмногу места на подиумот, најмногу поени во кариерата и најмногу извозени кругови. Но, дури и овој вешт тркач не може да го надмине првото ниво на Driver на

Прочитај повеќе
Забава

Гејминг LAN забава во Base42

Кога гејмер би го прашал кое му е омилен период од неговото гејминг искуство веројатно би кажал некоја игра, или некој момент што сака повторно да го доживее. Но… премногу гејмери ќе кажат дека најубавите времиња биле во познатите играчници каде што се играло целосно LAN и каде што сите ги имале истите желби и

Прочитај повеќе
Забава

Baldur’s Gate 3 доминираше на BAFTA наградите

Синоќа, во Лондон се одржаа наградите за игрите BAFTA. На 20-годишнината од церемонијата, сите погледи беа вперени во луѓето кои што беа номиниарани за награда бидејќи имаше многу интересен дрес-код за мажите. На оваа церемонија дрес-кодот беше ѕвездени, црни вратоврски што ги препознаа достигнувањата на некои од најдобрите игри што се појавија во последните месеци.

Прочитај повеќе
Забава

Twitch ги олабави законите за голотија на Стримови

Како што Twitch расте во популарност, полека се оддалечува од тоа да биде единствена платформа за игри и почнува да дозволува многу различни категории, вклучувајќи коцкање, уметност, музика и простор за разговор и дружење. Ова предизвика мешавина на мислења низ Интернет, бидејќи некои фанови на Twitch се за разновидност, додека некои сакаат Twitch да си

Прочитај повеќе
Забава

TFue оди во пензија, нема повеќе да стрима

Мега познатиот и популарниот Twitch стример TFue заминува во пензија, нема повеќе да стрима. Twitch е една од најголемите платформи на интернет и е дел од големата промена во пејзажот за забавана рубрика. Познатите личности повеќе не се само музичари, спортисти и филмски ѕвезди, тие се исто така обични луѓе кои наголемо се луѓето кои

Прочитај повеќе