Marvel’s Spider-Man 2 добива големо ажурирање на 7ми март

Според новата објава на Твитер, Insomniac Games ќе објави големо ново ажурирање за Marvel’s Spider-Man 2 на 7-ми март. Објавата открива дека ова ажурирање ќе додаде „NewGame+, нови костуми и многу повеќе“.

Insomniac Games првпат најавија New Game Plus во декември, но само го потврдија периодот за објавување за „почетокот на 2024 година“.

Фановите очекуваа Insomniac Games да додадат нови скинови. Козметиката може да обезбеди одлична услуга за обожаватели. Сепак, играчите ја побараа функцијата NewGame+ откако Marvel’s Spider-Man 2 за прв пат беше лансирана во октомври 2023 година. Ова ќе им овозможи на играчите повторно да ја изиграат играта, па затоа е големо дополнување.

Иако Marvel’s Spider-Man 2 нуди многу содржини, играта беше огромен хит. Светот ја засака играта премногу, продавајќи 5 милиони примероци за само десет дена. Првата тематска конзола на PlayStation по многу долго време беше нормално Marvel’s Spider-Man 2. Компанијата дури тврдеше дека тоа е нивната најбрзо продавана ексклузива.

Така, повеќето фанови веројатно ја имаат завршено целосната кампања до сега, вклучувајќи ги и случајните гејмери. Не е јасно што би можело да биде некоја од другите нови содржини. Но, тоа треба да биде доволно за да се оправда уште едно пуштање кога ќе пристигне ажурирањето на Spider-Man 2. Датотеките пронајдени во неодамнешното протекување на Insomniac, исто така, навестуваат дека би можело да се работи DLC на тема Буба. Но, студиото не потврди ништо за тој DLC.

Insomniac Games објави бесплатен пробен период за Marvel’s Spider-Man 2 оваа недела, достапен за преплатниците на PlayStation Plus Premium.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

  • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
  • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
  • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
  • Owen – Spencer Lord (Riverdale)