Team Fortress 2 добива голем апдејт после многу години

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Изгледа дека неодамнешните мултиплеер игри се затвораат речиси неделно, но 16 години по објавувањето на Team Fortress 2 сè уште се собира заедно со новото „full-on update-sized update“ кое доаѓа ова лето. Шутерот на Valve е во режим на одржување неколку години, добивајќи само сезонски ажурирања и апдејтови за поправка на експлоатирања и борба против ботови. Значи, судејќи според блог постот на Valve „bleeding-edge communication“, ова ќе биде првото големо ажурирање на содржината на играта по неколку години.

Според објавата на блогот, ажурирањето ќе донесе нови “items, maps, taunts, unusual effects, war paints и… којзнае што друго…“. Изминатите неколку летни ажурирања првенствено беа фокусирани на Items, така што обожавателите можат да се усреќат уште многу повеќе. Valve брзо истакна дека ова не е ажурирање со „летна тема“ – освен ако не сакате да биде, нели… Да, Valve исто така побара поднесоци од креаторите на Steam Workshop за нивната работа да се разгледа за ажурирањето „се уште неименувано“. Дедлајнот за поднесување е 1 мај.

Сигурни сме дека играчите на TF2 ќе смислат некои возбудливи работи доколку историјата на модинг заедницата е некаква индикација. Минатата година, играчите го модифицираа Team Fortress 2 за да имплементираат паркур-елементи од другиот TF2, Titanfall 2. Модерите можеа да добијат Wall-Runing и Hook за борба – AKA најдоброто нешто во игрите – работа и резултатите се, сосема буквално, игра – менување.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.