Следната недела излегува целостана верзија од eFootball

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Konami конечно ќе ја објави целосната верзија на eFootball на 14 април, а новата закрпа ќе поправа различни грешки, грешки и ќе додаде нови функции кои многумина ги чекаа од ноември минатата година.

Patch 1.0 треба да ја трансформира играта од она што Konami го нарече „во основа демо“ во нешто што требаше да биде целосна фудбалска симулација минатата есен. Во блог пост на веб-страницата eFootball, тимот за развој рече дека работеле напорно за да ја „вратат довербата“ на играчите и дека слушаат повратни информации за да ги поправат грешките, да играат онлајн и да додадат нова механика.

Еден од главните новитети е режимот на Дрим Тим, порано познат како Креативен тим, кој им овозможува на играчите да ги комбинираат своите создадени играчи и вистинските фудбалери во еден тим, за да создадат, погодувате, Дрим Тим. Направени се неколку промени во играта за еФудбал. Од Konami ветуваат дека одбраната воопшто станала поинтуитивна и додале команди за користење на рамената во дуелите, повик до притисок и опции еден на еден (како копчето L2 во ФИФА). Подавањето е исто така преработено, вештачката интелигенција отсега ќе носи попаметни одлуки при примање или додавање на топката, а Konami додаде команда за „прекрасно додавање“ за дополнителна финост.

Промени се направени и во шутирањето, а Konami воведе различни стилови на шутирање за да одговараат на различни ситуации, па дури и при дриблинг играчите ќе реагираат подобро од претходно. Во тимските опции, играчите ќе можат да менуваат формации, да ги менуваат улогите на играчите, да користат тактики и така натаму. Конечно, Konami усвои систем клиент-сервер за подобрување на онлајн игрите, но додаде дека овие промени се само врвот на ледениот брег во однос на целокупните поправки донесени од patch 1.0.

Дали веруваме во ветувањата на Konami?

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.