Новости

FIFA замина во историјата, од сега е EA Sports FC

Браво за името. По речиси 30 години партнерство, EA Sports и ФИФА, се разделуваат по издавањето на овогодинешната фудбалска видео игра. Најавата доаѓа од блог пост на Electronic Arts кој открива што е следно за франшизата. Првата нова игра што ќе го носи името EA Sports FC ќе биде издадено во 2023 година. Во соопштението, […]

Прочитај повеќе
Новости

Следната недела излегува целостана верзија од eFootball

Konami конечно ќе ја објави целосната верзија на eFootball на 14 април, а новата закрпа ќе поправа различни грешки, грешки и ќе додаде нови функции кои многумина ги чекаа од ноември минатата година. Patch 1.0 треба да ја трансформира играта од она што Konami го нарече „во основа демо“ во нешто што требаше да биде […]

Прочитај повеќе
Новости

Диего Марадона е ‘суспендиран’ од ФИФА бидејќи неговото минато и неговата слика правеле проблеми

Аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона – кој почина во 2020 година – долго време беше една од бројните „икони“ достапни за контрола во серијата ФИФА на EA Sports, заедно со другите пензионирани великани како Пеле и Јохан Крајф. До оваа недела, односно кога неговиот аватар беше ’суспендиран’ од ЕА. Пред неколку дена играчите почнаа да […]

Прочитај повеќе