Протекоa многу видеа и фотографии од Grand Theft Auto 6

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Еден тон наводни видеа, слики и снимки од Grand Theft Auto VI протекоа на интернет, откривајќи ги првите погледи на двајцата протагонисти на играта, грабеж и многу, многу повеќе. Grand Theft Auto VI е една од најочекуваните игри на сите времиња бидејќи планира да ја следи втората најпродавана игра до сега. Продаде копии во вредност од милијарди долари, наиде на пофалби и од критичарите и од обожавателите, и беше културен камен-темелник за индустријата за игри речиси една деценија. Со тоа, хајпот е висок и фановите се гладни за оваа игра. Иако Rockstar Games потврди дека работи на нова игра за Grand Theft Auto, луѓето сакаат трејлер, лого или нешто што ќе му помогне на чекањето да помине со поголема леснотија.

Па, веројатно на бес на Rockstar, се чини дека протекоа куп работи од Grand Theft Auto VI. Протекувањето доаѓа од корисникот на GTAForums, teapotuberhacker, кој тврди дека е одговорен за масовниот хакирање на Uber што неодамна се случи. Протекувањето вклучува 90 видеа, сите од различни точки во текот на развојот. Додека некои се само лик кој шета или тестира некои технички работи, има неколку интересни пикантерии што треба да се извлечат. Најзабележливото видео ја прикажува шпекулираната двојка слични на Бони и Клајд (наводно именувани Lucia and Jason) како ограбуваат ресторан, во стил на Pulp Fiction и вршат контрола на толпата пред да пристигнат полицајците. Друго видео прикажува лик како оди со пиштол во рака и пушка на грб, што сугерира дека Rockstar ќе го користи системот за инвентар Red Dead Redemption 2 кој ви дозволува да имате само неколку оружја на себе истовремено. Претходните игри на GTA ви дозволуваат да носите целосен арсенал во невидлив џеб, но тоа можеби ќе исчезне со овој нов запис. Различно видео покажува една од сопственичките алатки на Rockstar во акција, што дополнително му дава кредибилитет на протекувањето. Исто така, се чини дека играта ќе има неверојатно густа гужва врз основа на едно видео во стриптиз клуб.

Исклучително е важно да се нагласи дека некои од овие видеа датираат од 2021 година и ако се вистински, ова претставува работа во тек за игра која нема да се прикажува со години. Затоа, не очекувајте да ви ја разнесе косата со најголемите графики или детали во светот. Се разбира, сето ова може да биде една голема елаборирана лажна, па земете ја со зрно сол. Корисниците на GTAForums моментално дебатираат дали е автентичен или не, но многумина забележаа колкав напор е потребен за да се добијат гласовните актери, да се создадат системи што се играат овде и многу повеќе.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!